REKLAMA
REKLAMA

Wypadek w Grabownicy Starzeńskiej

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Wczoraj wieczorem brzozowscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w Grabownicy Starzeńskiej. W zdarzeniu ucierpiał motocyklista i pieszy, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Prawdopodobnie sprawca wypadku, kierowca opla znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godz. 19 w miejscowości Grabownica Starzeńska. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów przeprowadzonych na miejscu zdarzenia, 46-letni kierowca opla prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu motocykliście jadącemu z naprzeciwka. Mężczyzna kierujący oplem, wykonując manewr skrętu w lewo, zajechał mu drogę.  W wyniku zderzenia się pojazdów, motocykl odbił się od samochodu i uderzył w idącego poboczem mężczyznę. Wskutek tego zdarzenia motocyklista i pieszy zostali ranni. Mężczyźni zostali przewiezieni karetką pogotowia do szpitala.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość wszystkich uczestników zdarzenia. Okazało się, że 46-letni kierowca opla i pieszy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Urządzenie wskazało u kierującego ponad 0,2 promila, natomiast u pieszego blisko 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierujący motocyklem 21-latek był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy opla prawo jazdy.

Policyjni eksperci wykonywali czynności na miejscu wypadku. Zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz ustalili świadków zdarzenia. Teraz brzozowscy policjanci ustalają przyczyny i okoliczności tego wypadku.

źródło: KPP Brzozów

22-04-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)