REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK: Wystawa Wielkanocna w Sali Klubu „Górnik” w Sanoku

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Serdecznie zapraszamy na otwarcie XVIII Wystawy Wielkanocnej, które odbędzie się 19 marca, we wtorek o godzinie 11:00 w Sali Klubu „Górnik” w Sanoku.

Tradycyjnie, w atmosferze Świąt Wielkanocnych prezentowane będą  małe dzieła sztuki wykonane przez naszych lokalnych rękodzielników. Zwiedzający wystawę będą mogli podziwiać pisanki zdobione różnymi technikami: tradycyjne, malowane, ażurowe, zdobione wełną owczą, czy bibułą.

Nie zabraknie także palm wielkanocnych, stroików świątecznych, obrazów haftowanych i malowanych. Na stołach rozkwitną bibułowe kwiaty. Będzie można  podziwiać wyroby sztuki użytkowej, koszyki wiklinowe, serwety szydełkowe i haftowane z motywami świątecznymi. Na naszej wystawie zaprezentuje się około 100 rękodzielników.

Jak, co roku podczas otwarcia wystawy zostanie rozstrzygnięty konkurs na pieczywo obrzędowe wielkanocne organizowany dla Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.

Podczas otwarcia obrzęd wielkanocny wystawi grupa obrzędowa „Strachoczanie” ze Strachociny.

A to wszystko w radosnym, wiosennym, świątecznym klimacie. Serdecznie zapraszamy!

Wystawa będzie czynna do 23 marca (włącznie) w godzinach od 9:00 do 17:00.

źródło: materiały nadesłane

19-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)