REKLAMA
REKLAMA

Za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed sądem

PRZYSIETNICA / PODKARPACIE. Za posiadanie środków odurzających odpowiedzą dwaj mieszkańcy Przysietnicy. Jeden z nich dodatkowo odpowie za uprawę konopi. Policjanci zabezpieczyli wszystkie ujawnione rośliny.

W poniedziałek, około godz. 22  w Przysietnicy podczas interwencji w stosunku do 36-letniego mieszkańca tej miejscowości brzozowscy policjanci ujawnili gałązkę rośliny przypominającej konopie. W toku wykonywania dalszych czynności funkcjonariusze ustalili w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania 36-latek był pijany. Urządzenie wskazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dalsze postępowanie wykazało, że w sprawę może być zamieszany również 26-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli 1 roślinę, którą mężczyzna hodował w doniczce i wiązkę suszu roślinnego. Podejrzane rośliny poddano badaniu, które wykazało że jest to marihuana.

26 i 34-latkowi Policjanci przedstawili zarzuty popełnienia przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 34-latek przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Natomiast 26-latek złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wkrótce obydwaj mieszkańcy Przysietnicy odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Posiadanie narkotyków jest zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do lat 3. Natomiast ich uprawa podlega karze grzywny, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP Brzozów

10-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)