REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: „W hołdzie Janowi Pawłowi II” ( ZDJĘCIA)

Dnia 17 maja 2013 r. społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 im. św. Kazimierza w Zagórzu uroczyście obchodziła rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Chcieliśmy uczcić jego pamięć i przypomnieć, że Karol Wojtyła był nie tylko wielkim papieżem, ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży. Jan Paweł II służy nam za wzór i wciąż pozostaje niedościgłym ideałem.

Uroczystość rozpoczęliśmy mszą św. w kościele pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowym Zagórzu, na którą udaliśmy się z pocztem sztandarowym i zaproszonymi gośćmi.
Po przybyciu do szkoły uczestniczyliśmy w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas V-VI oraz chór szkolny. Wyrecytowane przez nich wiersze dotyczące osoby Jana Pawła II
i fragmenty pochodzące ze spotkań papieża z młodzieżą utwierdziły nas w przekonaniu, że Ojciec Święty był wielką osobowością. Kto wie, czy nie jedną z największych w historii. Kształtował nasze charaktery, wpływał na losy świata, a jednocześnie wydawał się taki bliski. Słuchając, obiecywaliśmy sobie, że słowa i nauki Jana Pawła II pozostaną z nami.

Naszą uroczystość swą obecnością zaszczycili: Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Pan Ernest Nowak, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Pan Janusz Fal, Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Prymasa Tysiąclecia Pan Tomasz Rudy, księża, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców i inni zaproszeni goście.

Podczas uroczystości ogłoszone zostały wyniki konkursów związanych z Janem Pawłem II, w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
W ogólnopolskim konkursie wiedzy o Janie Pawle II, którego organizatorem jest Olimpus, uczestniczyły 7563 osoby. Uczennica naszej szkoły Julita Kozubek zdobyła 6. miejsce i uzyskała tytuł laureata.
w VII edycji międzypowiatowego konkursu „Oto człowiek …”, którego organizatorem jest nasza szkoła, udział wzięło kilkudziesięciu uczniów. Głównym celem tego konkursu było zachęcenie do zdobywania i wykorzystywania wiedzy o papieżu Janie Pawle II. Hasło tegorocznego konkursu brzmiało „Jan Paweł II i młodzież”.

W tym roku komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:

1. Dawid Pałys – uczeń SP w Niebieszczanach
2. Patryk Solon – uczeń SP w Porażu
3. miejsce egzequo:
Daniel Michalik – uczeń SP Nr 1im. Św. Kazimierza w Zagórzu
Zuzanna Słyszyk – uczennica SP w Bukowsku

Wyróżnienia otrzymali:
1. Zuzanna Demkowicz – uczennica SP w Niebieszczanach
2. Kacper Misztal – uczeń SP nr 1 im. Św. Kazimierza II w Zagórzu
3. Wiktoria Wcisło – uczennica SP im. Św. Kazimierza w Zagórzu
4. Nicole Kwiatanowska – Nawrocka uczennica SP w Lesku
5. Sabina Szuba – uczennica SP w Długiem
6. Dawid Kamyk – uczeń SP w Niebieszczanach
7. Dawid Zielonka – uczeń SP nr 1 im. Św. Kazimierza w Zagórzu
8. Barbara Fabian – uczennica SP w Porażu
9. Patrycja Salamon – uczennica SP nr 1 im. Św. Kazimierza

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia : Artur Krzywda

Źródło: Szkoła Podstawowa w Zagórzu

22-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)