REKLAMA
REKLAMA

NOWY ZAGÓRZ: Zatruli się tlenkiem węgla. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, przewieziono do sanockiego szpitala

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W jednym z zagórskich mieszkań doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, przewieziono do szpitala. Załoga straży pożarnej sprawdziła poziom stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Okazało się, że znacznie przekracza dopuszczalną normę.

Wczoraj przed godz. 16.00 do funkcjonariuszy Policji dotarł sygnał, że w jednym z mieszkań w Zagórzu na ul. Dworcowej dzieje się coś niepokojącego. Informacja dotyczyła osób z objawami zatrucia.

Po przyjeździe na miejsce, policjanci zastali nieprzytomną 6-letnią dziewczynkę, która znajdowała się pod opieką osób postronnych. Funkcjonariusze ustalili, że osoby będące w mieszkaniu czymś się zatruły. Podejrzewali, że może to być działanie czadu zwanego też „cichym zabójcą”.

Policjanci w mieszkaniu zastali mężczyznę, kobietę i kilkunastoletnią dziewczynkę. Osoby te były przytomne, lecz nie potrafiły samodzielnie opuścić mieszkania z uwagi na stopień zatrucia. Funkcjonariusze natychmiast pootwierali okna i wyprowadzili osoby na zewnątrz, a następnie przekazali je służbie medycznej.

Na szczęście pomoc przyszła w porę i 34-letni mężczyzna,dwie dziewczynki w wieku 6 i 13 lat oraz 22-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja sprawdza co było przyczyną zatrucia osób.

KPP Sanok
foto: archiwum KWP

21-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)