REKLAMA
REKLAMA

NOWY ZAGÓRZ: Zatruli się tlenkiem węgla. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, przewieziono do sanockiego szpitala

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. W jednym z zagórskich mieszkań doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Cztery osoby, w tym dwoje dzieci, przewieziono do szpitala. Załoga straży pożarnej sprawdziła poziom stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Okazało się, że znacznie przekracza dopuszczalną normę.

Wczoraj przed godz. 16.00 do funkcjonariuszy Policji dotarł sygnał, że w jednym z mieszkań w Zagórzu na ul. Dworcowej dzieje się coś niepokojącego. Informacja dotyczyła osób z objawami zatrucia.

Po przyjeździe na miejsce, policjanci zastali nieprzytomną 6-letnią dziewczynkę, która znajdowała się pod opieką osób postronnych. Funkcjonariusze ustalili, że osoby będące w mieszkaniu czymś się zatruły. Podejrzewali, że może to być działanie czadu zwanego też „cichym zabójcą”.

Policjanci w mieszkaniu zastali mężczyznę, kobietę i kilkunastoletnią dziewczynkę. Osoby te były przytomne, lecz nie potrafiły samodzielnie opuścić mieszkania z uwagi na stopień zatrucia. Funkcjonariusze natychmiast pootwierali okna i wyprowadzili osoby na zewnątrz, a następnie przekazali je służbie medycznej.

Na szczęście pomoc przyszła w porę i 34-letni mężczyzna,dwie dziewczynki w wieku 6 i 13 lat oraz 22-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policja sprawdza co było przyczyną zatrucia osób.

KPP Sanok
foto: archiwum KWP

21-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)