REKLAMA
REKLAMA

Brzozow24.pl : Budżet uchwalony, a realizacja obwodnicy coraz bliżej

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Rada Miejska w Brzozowie jednogłośnie uchwaliła tegoroczny budżet. Jest  to budżet zrównoważony, co oznacza, że zaplanowane dochody, jak i wydatki kształtują się się na tym samym poziomie. Podczas sesji budżetowej, która odbyła się  17 stycznia br..

Dochody i wydatki kształtują się na poziomie 73,8 mln zł. Najwięcej wydatków, bo około 30,5 mln zł czyli 42,5 %, pochłonie w 2013 r. edukacja. Około 10,8 mln zł zostanie przeznaczonych na pomoc społeczną. Tegoroczne inwestycje i zakupy inwestycyjne gminy Brzozów wyniosą 6,7 mln zł. Wskaźnik inwestycyjny kształtuje się na poziomie 9 %.


Do najważniejszych zadań w tym roku należą: zakończenie rewitalizacji rynku w Brzozowie, termomodernizacja budynków oświatowych, uzbrojenie terenów inwestycyjnych przy ul. Rzeszowskiej w Brzozowie. Ponadto zaplanowano wydatki na kanalizację oraz remonty dróg gminnych, ulic i placów.

Obecny na sesji budżetowej Sławomir Miklicz był o indagowany przez brzozowskich  radnych w kwestii obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej 886. Jak podkreśla członek zarządu województwa podkarpackiego zadanie to zajmuje pierwsze miejsce na liście rezerwowej Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013, więc ma bardzo dużą szansę na realizację. Według kosztorysu na budowę obwodnicy Brzozowa potrzeba 80 mln zł. Pewne oszczędności zarząd województwa już posiada, kolejne mają uwolnić się po zwiększeniu dofinansowania ministerialnego na projekty z programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Następne środki powinny się pojawić także w samym RPO, po rozstrzygnięciu przetargów na inwestycje z listy głównej, gdyż ceny po przetargach zazwyczaj kształtują się na wysokości około 60 % kosztorysu.

Sławomir Miklicz zaznacza, że budowa obwodnicy Brzozowa w obecnej perspektywie finansowej ma poparcie zarówno marszałka Zygmunta Cholewińskiego, któremu podlegają inwestycje infrastrukturalne, jak i całego zarządu województwa. Zadanie posiada pozwolenie na budowę i w momencie znalezienia środków na tę inwestycję obwodnica Brzozowa znajdzie się w budżecie województwa oraz wieloletniej prognozie finansowej. Jej budowa ma potrwać ponad rok.

Na podstawie nadesłanego materiału z UM Brzozów

21-01-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)