REKLAMA
REKLAMA

Zapomniał, że ma zakaz prowadzenia pojazdów

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego toyotą. W tracie czynności okazało się, że kierowca nie ma przy sobie prawa jazdy. Mężczyzna zapewniał funkcjonariuszy, że zostawił dokument w domu. Szybko okazało się jednak, że 24-latek złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek, około godz. 3 w nocy w Sanoku na ulicy Mickiewicza policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową toyotą. Funkcjonariusze poprosili 24-letniego mieszkańca powiatu sanockiego o okazanie prawa jazdy. Okazało się, że kierujący nie ma przy sobie tego dokumentu. Oświadczył, że zapomniał i zostawił je w domu.

Policjanci sprawdzili, czy 24-latek posiada uprawnienia do kierowania pojazdem. Bardzo szybko okazało się, że ciąży na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, obowiązujący do sierpnia 2014 roku.

Już wkrótce mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa, jakim jest kierowanie pojazdem wbrew zakazowi sądowemu. Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sanok

03-05-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)