REKLAMA
REKLAMA

ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO: Otwarty i transparentny konkurs zapewni wybór najlepszego z kandydatów na dyrektora sanockiego Skansenu

SANOK / PODKARPACIE. Z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie otrzymaliśmy komunikat w sprawie ogłoszenia konkursu w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Rzeszów 21.11.2013

 

KOMUNIKAT WS. KONKURSU NA DYREKTORA MUZEUM BUDOWNICTWA LUDOWEGO W SANOKU

 

Zgodnie z nowelizacyjnymi przepisami ustawy o zmianie ustawy  o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej z dnia 25 października 1991 r. oraz innych ustaw organizator powołuje dyrektora Muzeum na czas określony od trzech do siedmiu lat.

W myśl art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 31 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej oraz niektórych innych ustaw dyrektorzy m.in. muzeów, którzy zostali powołani na stanowiska przed dniem 1 stycznia 2012 r. na czas nieokreślony, pozostają na zajmowanych stanowiskach nie dłużej niż nie dłużej niż 3 lata od dnia wejścia w życie ustawy (art. 8 ust. 4 ww. ustawy) tj. do  1 stycznia 2015 r.

W związku z powyższym Zarząd Województwa Podkarpackiego na posiedzeniu w dniu 12 listopada br. zdecydował o przeprowadzeniu postępowań konkursowych we wszystkich instytucjach kultury, w których dyrektorzy zostali powołani na czas nieokreślony i pozostają na stanowiskach do dnia 1 stycznia 2015 r.

Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął uchwały o wyłonieniu kandydatów na stanowiska dyrektorów w drodze konkursu, gdyż jest przekonany, że otwarty i transparentny konkurs,  w którym komisja reprezentująca zarówno organizatora, jak też środowiska twórcze i zawodowe znające specyfikę instytucji, zapewni wybór najlepszego z kandydatów.

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Podkarpackiego

 

Zobacz także: Zarząd województwa ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Skansenu

Europoseł Łukacijewska staje w obronie dyrektora Skansenu

 

21-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)