REKLAMA
REKLAMA

Zatrzęsienie pijanych kierowców na bieszczadzkich drogach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend bieszczadzcy policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy trzech mężczyzn, którzy kierowali swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu. Sanoccy policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców, w tym czterech rowerzystów.

 

Rekordzista miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

13 października w Ustrzykach Górnych funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali kierującego oplem. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec Stalowej Woli jest pijany, wynik badania alkomatem wskazał 1,91 promila alkoholu w jego organizmie.

W Brzegach Dolnych patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego peugeotem 21-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Jego wynik to 2,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Także 13 października w Teleśnicy doszło do kolizji drogowej. Kierujący fordem, mieszkaniec gminy Bircza, oraz kierujący renaultem, mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, nie zachowali ostrożności na wąskim odcinku drogi i podczas wymijania doprowadzili do zderzenia się pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Dziś w nocy w Krościenku na przejściu granicznym funkcjonariusze straży granicznej ujawnili obywatela Ukrainy podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,68 promila alkoholu. Dalszą podróż 31-latek zakończył w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut o jazdę w stanie nietrzeźwości.

W piątek około godz. 12.30 w miejscowości Niebieszczany policjanci zatrzymali 51-letnią kobietę, która mając w organizmie prawie 0,6 promila alkoholu kierowała rowerem. O godz. 20 na ul. Starowiejskiej w Besku 48-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kierował rowerem. Badanie wykazało, że ma w organizmie 2 promile alkoholu. W tym samym miejscu kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego rowerzystę, którego badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,6 promila. Przed godz. 22. w Besku na ul. Bieszczadzkiej zatrzymano kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Po zbadaniu okazało się, że 43-letni mężczyzna ma w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu.

O godz. 16.30 w sobotę sanoccy policjanci w Kalnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault. 50-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Również jeden nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę kwadrans po godz. 9 w miejscowości Falejówka. 36-letni mężczyzna, mając w organizmie 0,7 promila alkoholu kierował fiatem po drodze publicznej.

 

Wszyscy kierujący odpowiedzą karnie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczeń lub pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Sanok
Foto: sxc.hu

14-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)