REKLAMA
REKLAMA

Zatrzęsienie pijanych kierowców na bieszczadzkich drogach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W miniony weekend bieszczadzcy policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy trzech mężczyzn, którzy kierowali swoimi pojazdami pod wpływem alkoholu. Sanoccy policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców, w tym czterech rowerzystów.

 

Rekordzista miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującym za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

13 października w Ustrzykach Górnych funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali kierującego oplem. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec Stalowej Woli jest pijany, wynik badania alkomatem wskazał 1,91 promila alkoholu w jego organizmie.

W Brzegach Dolnych patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierującego peugeotem 21-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne znajdującego się w stanie nietrzeźwości. Jego wynik to 2,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Także 13 października w Teleśnicy doszło do kolizji drogowej. Kierujący fordem, mieszkaniec gminy Bircza, oraz kierujący renaultem, mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, nie zachowali ostrożności na wąskim odcinku drogi i podczas wymijania doprowadzili do zderzenia się pojazdów. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Dziś w nocy w Krościenku na przejściu granicznym funkcjonariusze straży granicznej ujawnili obywatela Ukrainy podejrzanego o jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,68 promila alkoholu. Dalszą podróż 31-latek zakończył w policyjnym areszcie. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzut o jazdę w stanie nietrzeźwości.

W piątek około godz. 12.30 w miejscowości Niebieszczany policjanci zatrzymali 51-letnią kobietę, która mając w organizmie prawie 0,6 promila alkoholu kierowała rowerem. O godz. 20 na ul. Starowiejskiej w Besku 48-letni mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości kierował rowerem. Badanie wykazało, że ma w organizmie 2 promile alkoholu. W tym samym miejscu kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 58-letniego rowerzystę, którego badanie potwierdziło, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie 1,6 promila. Przed godz. 22. w Besku na ul. Bieszczadzkiej zatrzymano kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Po zbadaniu okazało się, że 43-letni mężczyzna ma w organizmie prawie 2,3 promila alkoholu.

O godz. 16.30 w sobotę sanoccy policjanci w Kalnicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault. 50-letni kierujący był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Również jeden nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę kwadrans po godz. 9 w miejscowości Falejówka. 36-letni mężczyzna, mając w organizmie 0,7 promila alkoholu kierował fiatem po drodze publicznej.

 

Wszyscy kierujący odpowiedzą karnie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczeń lub pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne, KPP Sanok
Foto: sxc.hu

14-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)