REKLAMA
REKLAMA

Zatrzymano pijanego kierowcę ciężarówki. Miał w organizmie prawie promil alkoholu

OLSZANICA / PODKARPACIE. Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierowcy, który z powodu niezapiętych pasów bezpieczeństwa został zatrzymany do kontroli w miejscowości Olszanica. 50-latek kierował samochodem ciężarowym z naczepą po drodze krajowej, mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godz. 14. Policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na drodze krajowej relacji Lesko-Krościenko. W Olszanicy zauważyli, ze kierowca ciężarowego volvo nie korzysta z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W czasie przeprowadzanej kontroli drogowej funkcjonariusze poczuli woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego ma w organizmie prawie promil alkoholu.

Policjanci przypominają:
Jazda po wcześniejszym spożywaniu alkoholu jest niezgodna z prawem! Pijany kierowca na drodze to zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego, również tych niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów! Pamiętajmy o tym zawsze, również podczas najbliższych dni, kiedy ruch na drogach z uwagi na święto 1 listopada będzie wzmożony. W ramach działań „Znicz 2013” policjanci będą zwracać szczególną uwagę m.in. na właściwie używanie świateł, przypadki przekraczania prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu lecz nade wszystko na stan trzeźwości kierujących.

 

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

30-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)