REKLAMA
REKLAMA

Zatrzymano pijanego kierowcę ciężarówki. Miał w organizmie prawie promil alkoholu

OLSZANICA / PODKARPACIE. Policjanci udaremnili dalszą jazdę kierowcy, który z powodu niezapiętych pasów bezpieczeństwa został zatrzymany do kontroli w miejscowości Olszanica. 50-latek kierował samochodem ciężarowym z naczepą po drodze krajowej, mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed godz. 14. Policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na drodze krajowej relacji Lesko-Krościenko. W Olszanicy zauważyli, ze kierowca ciężarowego volvo nie korzysta z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W czasie przeprowadzanej kontroli drogowej funkcjonariusze poczuli woń alkoholu od kierującego. Okazało się, że 50-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego ma w organizmie prawie promil alkoholu.

Policjanci przypominają:
Jazda po wcześniejszym spożywaniu alkoholu jest niezgodna z prawem! Pijany kierowca na drodze to zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego, również tych niechronionych, czyli pieszych i rowerzystów! Pamiętajmy o tym zawsze, również podczas najbliższych dni, kiedy ruch na drogach z uwagi na święto 1 listopada będzie wzmożony. W ramach działań „Znicz 2013” policjanci będą zwracać szczególną uwagę m.in. na właściwie używanie świateł, przypadki przekraczania prędkości, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu lecz nade wszystko na stan trzeźwości kierujących.

 

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

30-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)