REKLAMA
REKLAMA

Zgłoszony przez Powiat Sanocki projekt, na liście wojewódzkich priorytetów

SANOK / PODKARPACIE. Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął wstępną listę przedsięwzięć priorytetowych, które mają szansę na realizację w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Wśród nich znalazł się zgłoszony przez Powiat projekt modernizacji bloku operacyjnego w sanockim szpitalu.

W wyniku trwającego ponad miesiąc naboru uzyskano informacje o projektach najbardziej znaczących dla rozwoju regionu, których realizacja możliwa będzie z poziomu krajowego lub regionalnego do 2023 r. i jest istotna z punktu widzenia osiągnięcia celów określonych w aktualizowanej Strategii Rozwoju Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Zgłoszonych zostało ponad 400 propozycji przedsięwzięć, które zweryfikowano pod kątem spełnienia kryteriów strategicznych, czyli  m.in. co najmniej regionalna skala oddziaływania przedsięwzięcia, wpływ na atrakcyjność i konkurencyjność województwa poprzez wspieranie występujących potencjałów lub niwelowanie barier rozwojowych, wpływ na sytuację społeczno – gospodarczą (np. korzystny wpływ na rozwój kapitału ludzkiego i społecznego, poprawę atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej regionu, poprawę dostępności komunikacyjnej).

Uznaliśmy, że projekt szpitala dotyczący modernizacji bloku operacyjnego wraz z zakupem wyposażenia, jest na tyle ważny, dla zdrowotnego bezpieczeństwa regionu, że warto go zgłosić na listę priorytetów. Zarząd Województwa oceniający te zadania podzielił nasze zdanie z czego bardzo się cieszymy, bo to zwiększa szanse na realizację tego zadania – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyjął wstępną listę przedsięwzięć priorytetowych planowanych do realizacji na terenie województwa podkarpackiego do ujęcia w mandacie negocjacyjnym Samorządu Województwa do Kontraktu Terytorialnego na lata 2014-2020. Celem osiągnięcia skumulowanych efektów rozwojowych i zwiększenia zasięgu oddziaływania postulowanych inwestycji, koniecznym było połączenie części projektów w kompleksowe przedsięwzięcia.

Lista projektów została przekazana do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Ma ona charakter wstępny i będzie doprecyzowana w dalszych etapach prac nad przygotowaniem Kontraktu Terytorialnego.

Materiały nadesłane

23-09-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)