REKLAMA
REKLAMA

Zima i jesień w malarskich inspiracjach Patrycji Longawa

SANOK / PODKARPACIE. Osiedlowy Dom Kultury Puchatek Sanockiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na wernisaż wystawy prac Partycji Longawa w Galerii Artistic w ODK Puchatek, ul.Traugutta 9. Wernisaż zaplanowano na 28 lutego.

28.02.2013 (czwartek), godz. 18.00
wystawa w Galerii Artistic w ODK Puchatek, ul.Traugutta 9

wystawa czynna: 28. 02. – 20. 03. 2013r.

Patrycja Longawa: w 2012 roku uzyskała tytuł magistra na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Studiowała tam malarstwo pod opieką prof. Jadwigi Szmyd-Sikory. Obecnie studiuje drugi fakultet-grafikę również na UR.


Inspiracją dla mojego malarstwa była piękna zima oraz jesień, które gościły w Jedliczu – moim rodzinnym mieście. Piękny, biały śnieg i wspaniałe ugrowe pola, rzeka Jasiołka oraz staw stały się dla mnie natchnieniem do stworzenia obrazów o tematyce pejzażu jesienno–zimowego.

Bardzo częstym elementem występującym na moich obrazach jest zaciek spowodowany zlaniem się farb. Nie jest to działanie przypadkowe, ale przemyślane tworzenie kompozycji poprzez zacieki terpentyny. Technika laserunku odgrywa w moim malarstwie bardzo istotną rolę. Chciałam w ten sposób pokazać ulotność chwili i delikatność jedlickiego pejzażu, zaobserwowanego podczas przechadzek po mojej rodzinnej miejscowości. Kolory odgrywają równie istotną rolę, jak kompozycja i laserunki. Gama kolorystyczna moich pejzaży jest stonowana, utrzymana w raczej przygaszonych barwach takich jak: szary, brąz i beż. Widzimy tu kontrast pomiędzy bardzo ciepłymi barwami: ugr, siena, olcha, jasny brąz, a zimnymi. Są to między innymi wszelkie odcienie szarości, błękitu i granatu. Namalowane ciepłe i zimne barwy nawzajem się dopełniają i współgrają, tworząc ciekawe efekty.

Patrycja Longawa


20-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)