REKLAMA
REKLAMA

Złodzieje w pobliżu banków

SANOK / PODKARPACIE. Podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu lub po wypłaceniu ich w kasie w łatwy sposób możemy stać się ofiarami przestępstwa. Taka sytuacja miała miejsce wczoraj. Oszukany 74 – latek stracił 700 zł.

Wczoraj w południe, 74-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który po wybraniu pieniędzy z banku szedł na zakupy został oszukany przez nieznanego sobie mężczyznę. Starszy człowiek po wykonaniu transakcji i wyjściu z banku w Sanoku został zaczepiony przez przechodnia, który oznajmił, że znalazł pieniądze leżące na chodniku. Po chwili dołączył do nich jeszcze jeden mężczyzna podający się za właściciela znalezionej gotówki. Następnie wszyscy wspólnie liczyli pieniądze i te znalezione i te, które 74-latek posiadał przy sobie. Po zakończeniu rozmowy dwaj mężczyźni pospiesznie oddalili się. Starszy mężczyzna natomiast robiąc zakupy w sklepie zorientował się, że brakuje mu około 700 zł.

Policja apeluje aby zachować ostrożność w przypadku gdy wypłacaliśmy pieniądze z banku lub bankomatu i posiadamy przy sobie wiekszą ilość gotówki. Po wybraniu pieniędzy należy schować je w miejsce niedostępne dla kieszonkowców. Kolejną ważną zasadą jest by nie rozmawiać z osobami obcymi na temat posiadanych przy sobie pieniędzy. Często zdarza się, że złodziej obserwując okienko kasy lub bankomat tylko czeka na okazję aby „zarobić”. Wykorzystując łatwowierność i uczciwość szczególnie ludzi starszych pod pozorem pomocy obsługi bankomatu lub przeliczeniu wypłaconej gotówki, dokonują jej kradzieży. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby utracić kartę do bankomatu, niestety często z przyklejoną kartką z numerem PIN.  Policja apeluje o ograniczone zaufanie do obcych i szczególną ostrożność.

KPP Sanok


06-03-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)