REKLAMA
REKLAMA

„Międzybrodzki plener 2014’’ MODLITWA o POKÓJ i KONCERT pod „FAJKĄ”

MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. Znana, murowana cerkiewka fundacji dr Aleksandra Wajcowicza, nazywana „perełką architektury sakralnej Ziemi Sanockiej” 15 czerwca br. w swoje święto patronalne Trójcy Świętej będzie miejscem ekumenicznej modlitwy o pokój na świecie, zwłaszcza na Ukrainie.

Wiara w Boga Trój-jedynego i chrzest w Jego imię łączy wszystkie chrześcijańskie wspólnoty Wschodu i Zachodu. Przygotowywana liturgia Słowa, w której każdy z zaproszonych duchownych będzie brał czynny udział zakończy się odmówieniem Modlitwy Pańskiej i wspólnym błogosławieństwem.

Druga część spotkania o nazwie Międzybrodzki plener 2014 zaplanowana jest w bliskości cerkiewki. Będzie można posłuchać ciekawej prelekcji historycznej Jerzego Ginalskiego – dyrektora MBL w Sanoku oraz uczestniczyć w koncercie piosenek religijnych w ciekawej aranżacji muzycznej. Wśród wykonywanych utworów nie braknie nowo skomponowanej i wydanej na płycie pieśni „Święty Janie Pawle”. Gospodynie międzybrodzkie na czele z sołtys Anną Hryszko zadbają, by wszyscy uczestnicy mogli skosztować smaczne rarytasy przygotowane na tą okazję.

Serdecznie zapraszamy do udziału w modlitwie i radosnym spędzeniu niedzielnego popołudnia na łonie natury. Bliskość historycznej Fajki, śpiew ptaków i szum wiatru oraz wody płynącego nieopodal Sanu stworzą dodatkowy akompaniament dla wykonywanych utworów muzycznych.

Początek spotkania i modlitw o godz. 16:30.

Do zobaczenia w MIĘDZYBRODZIU!

FOTO: „MIĘDZYBRODZKI  plener” z  roku 2012

materiały nadesłane

12-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)