REKLAMA
REKLAMA

„Gąsienica Honorata” wyłoniła dwóch mistrzów ortografii (ZDJĘCIA)

Za nami XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego „O pióro burmistrza”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 w Sanoku, skierowanego do uczniów klas trzecich sanockich szkół podstawowych. Uczniowie walczyli o główną nagrodę, jaką było pióro wieczne

, ufundowane przez Burmistrza Miasta Sanoka.

W tegorocznej edycji z dyktandem zmagało się 30 uczniów ze: Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 6.

Komisja oceniająca w składzie: Małgorzata Kielar (doradca metodyczny CDN), Agata Nastała i Krystyna Stec-Lenart, wyłoniła dwie prace o takim samym poziomie pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym. W związku z tym I miejsce i nagrodę główną otrzymało dwóch uczniów: Zofia Frączek z SP1 i Nikodem Massey z SP3.

Równorzędne II miejsce zajęło trzech uczniów: Michał Nazarkiewicz (SP1), Bernardo Balzano (SP2) i Bartosz Steliga (SP4), a na III miejscu uplasowały się dwie dziewczynki: Julia Wrona (SP1) i Karolina Dziuban (SP2).
Natomiast wyróżnienia otrzymali: Alicja Zarzyka i Paweł Zatwarnicki (SP2), Martyna Poławska, Wiktoria Winnicka i Inez Łuczycka (SP4) oraz Michał Gibała (SP6).

Podsumowanie konkursu odbyło się 14 maja, tradycyjnie w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Wręczenia nagród i dyplomów dokonał burmistrz Miasta Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury Fizycznej i Promocji Irena Penar i dyrektor SP4 Krzysztof Zając.

Pragniemy złożyć podziękowania Panu Burmistrzowi za patronat, sponsorowanie nagrody głównej oraz serdeczne przyjęcie młodych sanoczan, zaś nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Wyniki uczniów są efektem ich planowych i przemyślanych działań oraz angażowania uczniów do systematycznej pracy. Sponsorom natomiast dziękujemy za życzliwość i otwarte serce, dzięki któremu każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek, a laureaci atrakcyjne nagrody.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Krystyna Stec-Lenart (nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej), która zaprasza na kolejną jego edycję za rok.

źródło: Urząd Miasta w Sanoku

19-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook