REKLAMA
REKLAMA

Podwójnie nietrzeźwy poranek dla 47-letniego kierowcy

POWIAT SANOCKI. Wczoraj od godzin porannych na drogach powiatu sanockiego policjanci prowadzili wzmożone działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem tej akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących na „podwójnym gazie”.

Wczorajsze działania „Trzeźwy poranek” zakończyły się zatrzymaniem 5 kierujących na „podwójnym gazie”. Celem prowadzonych działań jest eliminowanie z ruchu kierujących będących pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Na szczególną uwagę zasługują dwie interwencje wobec nietrzeźwych kierujących, które ukazują brak odpowiedzialności i wyobraźni.

O godz. 7.40 w Sanoku przy ul. Rymanowskiej funkcjonariusze zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który w stanie po użyciu alkoholu kierował fiatem. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ten sam mężczyzna ponownie o godz. 11 w Sanoku przy ul. Konopnickiej został zatrzymany, gdy jechał swoim samochodem. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 1,5 promila alkoholu.

Z kolei o godz. 11.20 w miejscowości Średnie Wielkie policjanci skontrolowali kierującego motocyklem MZ, który nie miał na głowie kasku ochronnego. Gdy mężczyzna podjechał bliżej okazało się, że na baku motocykla przewozi 4-letnie dziecko. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 28-letni mieszkaniec powiatu sanockiego jest nietrzeźwy. Miał w organizmie około 1,2 promila. Ponadto motocykl nie był zarejestrowany. Nie posiadał też obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących całego powiatu sanockiego. W trakcie niedzielnych działań skontrolowano 603 kierujących.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP Sanok

19-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)