REKLAMA
REKLAMA

„Studiuj w Sanoku” – dlaczego to hasło ma sens?

Do 10 lipca trwa pierwszy nabór na studia w sanockiej PWSZ-etce. To gorący czas na uczelni, która musi zaprezentować potencjalnym kandydatom wszystkie swoje zalety. A tych – mimo dużej konkurencji w regionie – jest coraz więcej.

Po pierwsze – sama oferta edukacyjna, jak na  niewielką uczelnię, jest naprawdę zaskakująco szeroka. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby o zdolnościach technicznych (mechanika i budowa maszyn) czy artystycznych (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej), młodzi ludzie z misją pomagania innym (ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, praca socjalna) czy nauczania ich (pedagogika), jak i te o zainteresowaniach medialnych (nowe media, reklama, kultura współczesna) czy przyrodniczych (rolnictwo). Równie bogata jest oferta dla osób chcących poszerzyć posiadaną wiedzę i kompetencje na studiach podyplomowych – warto zajrzeć na stronę uczelni i zapoznać się z bogatą – a niedrogą – ofertą „podyplomówek”.

Po drugie, uczelnia dba o uatrakcyjniane swojej oferty poprzez dopasowywanie się do potrzeb rynku pracy i oczekiwań kandydatów. W tym roku z nowości warto wymienić specjalności: grafika komputerowa, logopedia i terapia pedagogiczna, doradztwo rolniczo-ekonomicznemonitoring i kształtowanie środowiska rolniczego oraz bardzo atrakcyjne i praktyczne specjalności na kierunku mechanika i budowa maszyn. PWSZ planuje także w najbliższym czasie uruchomienie kierunków ekonomia oraz gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych.

Po trzecie, PWSZ wypracowała bogaty i wszechstronny system stypendialny, niewątpliwie atrakcyjny dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej, a chcących kontynuować naukę po maturze. Obok stypendium socjalnego (o wysokości do 600zł), student może się starać o stypendium dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności (360zł) oraz stypendium rektora za wysoką średnią ocen,  osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe (620zł).

Po czwarte, studia na uczelni można od kilku lat, dzięki programowi stypendialnemu Erasmus (aktualnie: Erasmus+), połączyć z przyjemnością zwiedzania świata, szlifowania języka i poznawania nowych kultur. Sanoccy żacy byli juz m.in. w Słowacji, Niemczech, Szwajcarii, Anglii, a nawet na Korsyce.

Po piąte, na uczelni działają liczne koła naukowe i zainteresowań, dzięki którym można rozwijać swoje pasje ponad wymagany programem studiów poziom – mowa tu także o zajęciach artystycznych czy sportowych.

Po szóste, najnowszym magnesem, którym PWSZ w Sanoku chce przyciągnąć chętnych, jest możliwość darmowego studiowania drugiego kierunku. Przez ostatnie kilka lat, zgodnie z decyzją MNiSW, drugi kierunek był darmowy tylko na 10% najlepszych studentów. Ponieważ jednak wymóg ten okazał niezgodny z Konstytucją RP, od 2015 roku uczelnie muszą zrezygnować z pobierania opłat. W Sanoku postanowiono nie czekać i już w tym roku drugi kierunek można studiować za darmo.

Chcesz zapytać o szczegóły? Złożyć podanie na studia?

W dniach 7-10 lipca sekretariat pracował  będzie w godz. 7.00 – 15.00 (bud. A, pok. 107 i 108).
Dla niezdecydowanych lub poprawiających maturę uczelnia czeka także podczas wakacji i we wrześniu – drugi nabór kończy się 20 września.

www.pwsz-sanok.edu.pl

http://www.youtube.com/user/pwszsanok

https://www.facebook.com/pwszsanok

źródło: materiały nadesłane

08-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook