REKLAMA
REKLAMA

Niedziela, 17 SIERPNIA: Sanocki Jarmark 2014

SANOK / PODKARPACIE. Już w najbliższą niedzielę, 17 sierpnia na sanockim Rynku, placu Św. Michała i ulicach przyległych odbędzie się Sanocki Jarmark. Jest to jedna ze sztandarowych imprez organizowanych przez Urząd Miasta Sanoka.

Sanocki Jarmark to święto wszystkich artystów i rękodzielników. Początkowo miał  eksponować i promować wyroby twórców z Sanoka i Bieszczadów, zwłaszcza sztukę ikonopisarską. Z czasem swoje rękodzieła zaczęli prezentować także artyści z Polski i zagranicy. Impreza stanowi również swoiste dopełnienie „Szlaku Ikon” i ekspozycji ikon w sanockim Muzeum Historycznym, które są niewątpliwą atrakcją dla turystów odwiedzających miasto i region.

W tym roku swój udział w Jarmarku zgłosiło ponad 100 twórców, m.in.: biżuterii, wyrobów wikliniarskich, koronkarskich, drewnianych, metalowych, woskowych, malarzy, rzeźbiarzy, których rękodzieło będzie można obejrzeć i nabyć. Nie zabraknie również specjałów kulinarnych wykonanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bykowiec.

Na scenie wystąpią zespoły: PodobaMISię, CZEREHAT, IVO STARS BAND, KUATEH DYBA SABAT TRIO. Ciekawym wydarzeniem będzie musztra paradna, w wykonaniu Sanockiej Orkiestry Młodzieżowej AVANTI.

Organizatorzy przygotowali także atrakcje ruchowe. Po raz pierwszy w Sanoku i na Podkarpaciu będzie możliwość sprawdzenia swoich sił w BumperBallach – dla młodzieży i dorosłych zabawa w ludzkie kręgle oraz piłka nożna w całkiem nowym wydaniu, a dla najmłodszych tor przeszkód.

Warto przypomnieć, że tym roku, po raz trzeci Sanocki Jarmark to część oferty „Zatrzymaj klimat lata”. Jest to wspólna promocja imprez, na które zapraszają do siebie w sierpniu: Sanok (17.08.), Krosno (22-24.08) i Jasło (30-31.08.) – czyli Podkarpackie Trójmiasto. To kolejny akcent wspólnych działań prowadzonych przez te trzy miasta.

Niepowtarzalny klimat imprezy, wkomponowanej w urokliwą, zabytkową architekturę sanockiej starówki, powoduje, że z roku na rok cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Serdecznie zapraszamy na Rynek w Sanoku. Początek godz. 10.00.

materiały nadesłane

16-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook