REKLAMA
REKLAMA

19-20 LIPCA: Dni Gminy Cisna 2014

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W dniach 19-20 lipca 2014 r. odbędzie się czternasta edycja imprezy plenerowej Dni Gminy Cisna. Święto kultywuje kulturalne tradycje regionu, służy integracji mieszkańców Podkarpacia oraz promuje region wśród turystów.

Jak co roku odbędzie się jarmark rękodzieła, na który zjeżdżają się wystawcy z regionu.  Czekają nas też sportowe potyczki – w pierwszym dniu o Puchar Wójt Gminy Cisna staną w szranki drużyny piłki nożnej i siatkówki z zaprzyjaźnionych gmin. W drugim dniu na dzieci i dorosłych czeka emocjonująca gra w bąbelkową piłkę nożną. Z Krakowa specjalnie dla dzieci przyjedzie teatr ze spektaklem plenerowym połączonym z zabawami. Gier i zabaw będzie więcej, bo w sobotę poprowadzi je również dla uczestników imprezy  Nadleśnictwo Cisna.

W tym roku Ochotnicza Straż Pożarna z Cisnej obchodzi 60-lecie  i w związku z tym również w sobotę odbędą się obchody rocznicowe połączone z występem orkiestry z Beska i pokazem mażoretek. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Cheap Tobacco – zwycięzcy ostatniego festiwalu Rawa Blues. Zespól okrzyknięty został również przez branżowe czasopismo Twój Blues odkryciem roku 2013, z czego Cisna jest bardzo dumna, gdyż wokalistka zespołu – Natalia Kwiatkowska – pochodzi właśnie z Cisnej.

W niedzielę odbędzie się  Festiwal Smaków Karpackich Kremenaros dofinansowany ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W tym roku ogłoszono trzy konkursy, których wyniki poznamy podczas festiwalu. W ramach konkursów okoliczne koła gospodyń wiejskich zaprezentują przysmaki regionalne. Na przeglądzie zespołów i kapel ludowych dostanie m.in. nagrodę publiczności. Poznamy również zwycięzcę konkursu plastycznego na pamiątkę z Cisnej. Konkursy z nagrodami przeprowadzi także w niedzielę biuro podróży Dzikie Bieszczady. Jako gwiazda wystąpi ukraiński folkowy zespół AtmAsfera. W obu dniach będzie można bawić się do późna przy dźwiękach zespołów: Raz Dwa Raz oraz Lola Band. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

Organizator: Gminne Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej, Urząd Gminy Cisna, Impresariat Rzeszów.

Patronat nad imprezą objęli: Telewizja Polska Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, portal e-sanok.pl

Sponsorzy: PKO BP, sklep muzyczny „Violin” z Sanoka

Więcej informacji udziela Julia Kubica, GCKiE w Cisnej, tel. 13 468 64 65

materiały nadesłane

18-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)