REKLAMA
REKLAMA

41-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Miał 1,34 promila alkoholu

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. Wczoraj w miejscowości Pakoszówka, pracujący w polu mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik. Z połamanymi żebrami i urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

Okazało się też, że był pod wpływem alkoholu. W związku z rozpoczęciem prac polowych Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.25. w miejscowości Pakoszówka. 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wykonując prace polowe zjechał ciągnikiem na brzeg skarpy, gdzie doszło do przewrócenia się ciągnika na bok. Kierujący został częściowo przygnieciony kabiną pojazdu. W wyniku tego 41-latek doznał złamania kilku żeber oraz urazu kręgosłupa. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Policjanci w trakcie prowadzenia czynności zbadali stan trzeźwości kierującego traktorem. Alkotest wskazał, że ma on w swoim organizmie 1,34 promila alkoholu.

W związku z rozpoczęciem sezonu prac polowych Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek. Chwila nieuwagi może kosztować utratę zdrowia. Pamiętajmy również, że pijąc alkohol podczas prac rolniczych stwarzamy zagrożenie dla nas samych i innych osób.

Policja apeluje też o sprawowanie właściwej opieki nad swoimi dziećmi. Należy pamiętać, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby zaistniał wypadek niosący ze sobą poważne konsekwencje zarówno zdrowotne jak i prawne, dla opiekunów.

 

źródło: KPP Sanok,
foto: sxc.hu

09-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)