REKLAMA
REKLAMA

80-latkowi nie spodobała się lokalizacja grządki, więc postanowił ją zniszczyć

BALIGRÓD / PODKARPACIE. O zniszczeniu wykonanej przez siebie grządki powiadomiła 74-letnia mieszkanka Baligrodu. Zagonek z truskawkami zniszczył jej 80-letni sąsiad, któremu nie spodobało się jego umiejscowienie. Starszy pan odpowie za wykroczenie, jakim jest zniszczenie mienia.

Policjantów o pomoc poprosiła wczoraj po południu 74-letnia mieszkanka Baligrodu. Kobieta oświadczyła, że sąsiad zniszczył jej grządkę, którą kilka dni wcześniej obsadziła truskawkami. 80-letni mężczyzna przyznał, że to on zniszczył zagonek i porozrzucał sadzonki truskawek, gdyż nie spodobała mu się lokalizacja grządki.

Teraz starszy pan odpowie za popełnione wykroczenie, jakim jest zniszczenie cudzego mienia. Grozi za nie kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. W razie popełnienia wykroczenia można orzec również obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

 

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

08-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)