REKLAMA
REKLAMA

Alarm bombowy na Podkarpaciu. Mail o podłożeniu ładunku wybuchowego w sanockim Urzędzie Skarbowym

Do kilku instytucji w Rzeszowie oraz do Urzędu Skarbowego w Sanoku trafił dzisiaj rano mail z informacją o podłożeniu bomby. Policyjni pirotechnicy przeszukują siedziby urzędów. Ewakuowano część pracowników.

Tomasz Sokołowski

Policyjni pirotechnicy oraz pies do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych pracują w rzeszowskich instytucjach, do których dotarły dzisiaj wiadomości o podłożeniu bomby. – Ewakuowano część pracowników, a niektórych nie dopuszczono do pracy. Policjanci są na miejscu, zabezpieczają teren – mówi kom. Adam Szeląg z KMP Rzeszów.

Jak wynika z relacji naszego rozmówcy, maile z informacją o podłożeniu bomby trafiły na skrzynki kilku rzeszowskich instytucji: Urzędu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej, prokuratury, czy Najwyższej Izby Kontroli.

Na miejscu są policyjni pirotechnicy oraz pies, którego zadaniem jest wykrywanie zapachów materiałów wybuchowych – relacjonuje kom. Adam Szeląg.

Również Komenda Powiatowa Policji w Sanoku została powiadomiona o otrzymaniu wiadomości związanej z podłożeniem ładunku wybuchowego. Zgłoszenie dotyczy Urzędu Skarbowego w Sanoku.

Na miejscu są policjanci, a wśród nich funkcjonariusz z minersko-pirotechnicznych wyszkoleniem – mówi asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy KPP w Sanoku.

Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje osoba kierująca placówką.

Urząd Skarbowy w Sanoku nie udziela informacji w tej sprawie.

Nie komentujemy żartów. Z tego co wiem, maile trafiły do kilkuset urzędów w całej Polsce. Jak pan chce komentarz, proszę dzwonić do osoby, która rozesłała te listy – słyszymy z kolei od kom. Pawła Międlara, rzecznika prasowego KWP w Rzeszowie.

źródło: sxc.hu

22-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)