REKLAMA
REKLAMA

Alarm bombowy na Podkarpaciu. Mail o podłożeniu ładunku wybuchowego w sanockim Urzędzie Skarbowym

Do kilku instytucji w Rzeszowie oraz do Urzędu Skarbowego w Sanoku trafił dzisiaj rano mail z informacją o podłożeniu bomby. Policyjni pirotechnicy przeszukują siedziby urzędów. Ewakuowano część pracowników.

Tomasz Sokołowski

Policyjni pirotechnicy oraz pies do wykrywania zapachów materiałów wybuchowych pracują w rzeszowskich instytucjach, do których dotarły dzisiaj wiadomości o podłożeniu bomby. – Ewakuowano część pracowników, a niektórych nie dopuszczono do pracy. Policjanci są na miejscu, zabezpieczają teren – mówi kom. Adam Szeląg z KMP Rzeszów.

Jak wynika z relacji naszego rozmówcy, maile z informacją o podłożeniu bomby trafiły na skrzynki kilku rzeszowskich instytucji: Urzędu Skarbowego, Urzędu Kontroli Skarbowej, prokuratury, czy Najwyższej Izby Kontroli.

Na miejscu są policyjni pirotechnicy oraz pies, którego zadaniem jest wykrywanie zapachów materiałów wybuchowych – relacjonuje kom. Adam Szeląg.

Również Komenda Powiatowa Policji w Sanoku została powiadomiona o otrzymaniu wiadomości związanej z podłożeniem ładunku wybuchowego. Zgłoszenie dotyczy Urzędu Skarbowego w Sanoku.

Na miejscu są policjanci, a wśród nich funkcjonariusz z minersko-pirotechnicznych wyszkoleniem – mówi asp. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy KPP w Sanoku.

Decyzję o ewentualnej ewakuacji podejmuje osoba kierująca placówką.

Urząd Skarbowy w Sanoku nie udziela informacji w tej sprawie.

Nie komentujemy żartów. Z tego co wiem, maile trafiły do kilkuset urzędów w całej Polsce. Jak pan chce komentarz, proszę dzwonić do osoby, która rozesłała te listy – słyszymy z kolei od kom. Pawła Międlara, rzecznika prasowego KWP w Rzeszowie.

źródło: sxc.hu

22-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)