REKLAMA
REKLAMA

Alternatywa inna niż sport

SANOK / PODKARPACIE. Około 1600 godzin różnych zajęć zostanie zrealizowanych do końca roku w ramach programów alternatyw przez sport i alternatyw innych niż sport. Zajęcia dofinansowane będą z budżetu Miasta w kwocie 40 tys. zł w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych 2014 r.

Miasto dofinansuje zajęcia, prowadzone przez 16 różnych organizacji, stowarzyszeń, klubów sportowych, parafii, które złożyły swoje oferty w ramach realizowanych przez Urząd Miasta programów „Alternatywy przez sport” i „Alternatywy inne niż sport”. Zajęcia te mają być właśnie taką alternatywą dla spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież przed telewizorem, czy komputerem.

W sportowej części dzieci i młodzież będą mogli uczestniczyć m.in. w Tygodniu Sportu, zajęciach z podnoszenia ciężarów, karate, piłki siatkowej, tenisa ziemnego, z łyżwiarstwa i hokeja na lodzie, lekkiej atletyki. W części niesportowej Miasto dofinansuje zajęcia z tańca towarzyskiego, warsztaty dziennikarskie, edukację przyrodniczą, a także organizację Dnia Placu św. Michała, IV Przeglądu Dziecięcych Zespołów Ludowych Ziemi Sanockiej.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

foto: sxc.hu

03-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook