REKLAMA
PBS Dydnia
REKLAMA

Będzie remont świetlicy wiejskiej w Strachocinie

GMINA SANOK: Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Strachociny – już wkrótce ruszy remont świetlicy, która jest miejscem spotkań i integracji lokalnej społeczności.

Gmina Sanok pozyskała pomoc finansową z budżetu województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016 na remont świetlicy w Wiejskim Domu Kultury w Strachocinie.

Koszt remontu przewidziany jest na 21 tys. zł, z czego 10 tys. zł Gmina Sanok otrzyma z budżetu województwa.
– Świetlica jest bardzo ważnym miejscem w każdej miejscowości. Mam nadzieję, że po remoncie dzieci i dorośli w Strachocinie jeszcze chętniej będą spędzać w niej czas – mówi Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok.

– Jestem bardzo zadowolona, że cały czas coś się dzieje u nas. W zeszłym roku zajęliśmy się boiskiem, w tym – świetlicą wiejską. Warto było jechać na szkolenie w Obarzynie – dzięki temu korzystamy ze wsparcia z Rzeszowa oraz z Gminy Sanok – mówi Jadwiga Skiba, Sołtys Strachociny.


Sołecka Strategia Rozwoju Wsi Strachocina
Remont świetlicy jest kolejnym punktem realizowanym w ramach Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Strachocina.
Dzięki owocnej współpracy liderów ze Strachociny, którzy brali udział w spotkaniach warsztatowych  w Obarzymie powstała Sołecka Strategia Rozwoju Wsi Strachocina.

Dokument ten opisuje zasoby miejscowości oraz wskazuje kierunki rozwoju sołectwa w kolejnych latach. Do tej pory w ramach strategii przy pomocy Gminy Sanok złożono wniosek na dofinansowanie zakupu wyposażenia na stadionie sportowym w Strachocinie. Wnioskowana kwota pomocy finansowej w ramach Programu wyniosła 10 tys. zł, natomiast resztę potrzebnych funduszy pokryto ze środków zarezerwowanych w uchwale budżetowej dla sołectwa Strachocina. Całość inwestycji wynosiła 23200,00 zł. W ramach projektu zakupiono 2 piłko chwyty oraz 2 kabiny 6-osobowe dla zawodników rezerwowych, a także zabezpieczono teren poza boiskiem do piłki nożnej.

materiały nadesłane

21-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)