REKLAMA
REKLAMA

Będzie remont świetlicy wiejskiej w Strachocinie

GMINA SANOK: Dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Strachociny – już wkrótce ruszy remont świetlicy, która jest miejscem spotkań i integracji lokalnej społeczności.

Gmina Sanok pozyskała pomoc finansową z budżetu województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2011-2016 na remont świetlicy w Wiejskim Domu Kultury w Strachocinie.

Koszt remontu przewidziany jest na 21 tys. zł, z czego 10 tys. zł Gmina Sanok otrzyma z budżetu województwa.
– Świetlica jest bardzo ważnym miejscem w każdej miejscowości. Mam nadzieję, że po remoncie dzieci i dorośli w Strachocinie jeszcze chętniej będą spędzać w niej czas – mówi Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok.

– Jestem bardzo zadowolona, że cały czas coś się dzieje u nas. W zeszłym roku zajęliśmy się boiskiem, w tym – świetlicą wiejską. Warto było jechać na szkolenie w Obarzynie – dzięki temu korzystamy ze wsparcia z Rzeszowa oraz z Gminy Sanok – mówi Jadwiga Skiba, Sołtys Strachociny.


Sołecka Strategia Rozwoju Wsi Strachocina
Remont świetlicy jest kolejnym punktem realizowanym w ramach Sołeckiej Strategii Rozwoju Wsi Strachocina.
Dzięki owocnej współpracy liderów ze Strachociny, którzy brali udział w spotkaniach warsztatowych  w Obarzymie powstała Sołecka Strategia Rozwoju Wsi Strachocina.

Dokument ten opisuje zasoby miejscowości oraz wskazuje kierunki rozwoju sołectwa w kolejnych latach. Do tej pory w ramach strategii przy pomocy Gminy Sanok złożono wniosek na dofinansowanie zakupu wyposażenia na stadionie sportowym w Strachocinie. Wnioskowana kwota pomocy finansowej w ramach Programu wyniosła 10 tys. zł, natomiast resztę potrzebnych funduszy pokryto ze środków zarezerwowanych w uchwale budżetowej dla sołectwa Strachocina. Całość inwestycji wynosiła 23200,00 zł. W ramach projektu zakupiono 2 piłko chwyty oraz 2 kabiny 6-osobowe dla zawodników rezerwowych, a także zabezpieczono teren poza boiskiem do piłki nożnej.

materiały nadesłane

21-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)