REKLAMA
REKLAMA

Benzyna na posesji, spirytus na bazarze

245 l benzyny i oleju opałowego, 114 l spirytusu a także papierosy 77 butelek wódki i piwa oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy zatrzymali funkcjonariusze Urzędu Celnego w Krośnie podczas kontroli prowadzonych w Krośnie i Sanoku.

W połowie grudnia funkcjonariusze Urzędu Celnego w Krośnie współpracując z funkcjonariuszami Komendy Policji w Sanoku wykryli na jednej z sanockich posesji 225 l benzyny i 20 l oleju napędowego. 57-letnia mieszkanka Sanoka oprócz paliwa przechowywanego w garażu, głównie w 5 litrowych butelkach, miała także ukryte 17 butelek wódki, 60 butelek piwa i 70 paczek papierosów ukraińskich marek.

Funkcjonariusze Służby Celnej prowadzili kontrole także na krośnieńskim bazarze. Celnicy wykryli u jednego ze sprzedawców kilkanaście butelek alkoholu niewiadomego pochodzenia. Kolejną partię alkoholu gotowego do sprzedaży, funkcjonariusze wykryli w samochodzie tego sprzedawcy oraz w miejscu jego zamieszkania. W sumie u 49-letniego mężczyzny, funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali 114 litrów spirytusu.  Przeprowadzone wstępne badanie płynu wykazało różne zawartości alkoholu, co może świadczyć o tym, że osoba u której go wykryto najprawdopodobniej samodzielnie dokonywała rozlewania i mieszania alkoholu.

Służba Celna szczególnie ostrzega przed kupowaniem alkoholu, ale także innych towarów pochodzących z niepewnych źródeł (np. na bazarach czy targowiskach), ponieważ mogą być one niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia ludzi.

IC Przemyśl

27-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)