REKLAMA
REKLAMA

Besko w walce z białaczką. 2 lutego koncert dla Miłosza

BESKO / PODKARPACIE. 19 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Besku pod patronatem fundacji DKMS, która prowadzi w Polsce największą bazę komórek macierzystych w Polsce odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Pomysłodawcami i realizatorami akcji były Urząd Gminy Besko, LKS „Przełom” Besko oraz Ośrodek Zdrowia w Besku. Ogromne wsparcie logistyczne organizatorzy otrzymali w Gminnym Ośrodku Kultury w Besku. Dzięki zaangażowaniu pracowników i prężnie działającej przy GOK-u Grupie Wolontariatu „Każdy może pomóc” bez problemu osiągnięto założone cele akcji.

Rejestrację w ciągu całego dnia prowadziło 13 przeszkolonych wolontariuszy. Akcja zaowocowała blisko 150 zgłoszeniami do ogólnopolskiej bazy potencjalnych dawców szpiku.

Organizatorzy pragną wyrazić ogromne podziękowania wszystkim, którzy zdecydowali się dać szansę na życie nieznanej osobie. Wielkie podziękowania składamy również wszystkim osobom, które choćby w najmniejszym stopniu przyczyniły się do tego aby dzień dawcy szpiku w Besku mógł się odbyć.

Wszystkich zainteresowanych tematyką przeszczepów szpiku – zwłaszcza możliwością rejestracji w bazie danych – zapraszamy na stronę www.dkms.pl na której można uzyskać informację w jaki sposób można się zarejestrować samodzielnie.

materiały nadesłane

24-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)