REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Akcja antyterrorystów. Zatrzymano czterech młodych mężczyzn (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o posiadanie amunicji do broni palnej, narkotyków oraz nielegalnie pozyskanych poroży zwierzyny łownej. Ujawnione podczas przeszukań przedmioty zostały zabezpieczone i posłużą jako dowody w sądzie.

Policjanci wydziału kryminalnego sanockiej komendy, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz leskiej jednostki  wspólnie z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie przeszukali miejsca zamieszkania osób podejrzanych o posiadanie materiałów wybuchowych. Była to zaplanowana akcja, poprzedzona policyjnym rozpracowaniem.

Funkcjonariusze przeszukali siedem domów wraz z budynkami gospodarczymi w miejscowości Kalnica, Średnie Wielkie oraz Mchawa. W wyniku tych działań znaleźli 493 sztuki nielegalnie posiadanej amunicji do broni palnej różnego kalibru,  9 sztuk krzewów konopi indyjskiej, a także 2 worki foliowe suszu i sprzęt niezbędny do uprawy marihuany. W jednym z domów dodatkowo policjanci ujawnili 4 poroża wraz z czaszkami zwierzyny łownej pozyskane w nielegalny sposób.

W związku ze „znaleziskiem” policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 32, 26, 25 i 19 lat.  Trzech z nich to mieszkańcy powiatu sanockiego. 26-latek, mieszka w powiecie leskim.

32-latek, który posiadał amunicję decyzją prokuratora został objęty dozorem Policji.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania amunicji do broni palnej, środków odurzających oraz trofeum zwierzyny łownej. Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Sanok
foto: KPP Sanok / Artur Kucharski (archiwum tvPodkarpacie.pl)

24-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)