REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: 17-latek chory na autyzm znów w opałach. Ratownicy GOPR i policjanci ponownie skuteczni

Po zaledwie 48 godzinach od szczęśliwego finału poszukiwań chorego na autyzm 17-latka, który zgubił się w Bieszczadach, goprowcy i policjanci znów połączyli siły, by pomóc temu samemu chłopakowi. Natychmiastowa reakcja ratowników pozwoliła na odnalezienie mieszkańca województwa lubuskiego już po dwóch godzinach.

Tomasz Sokołowski

O sobotniej akcji ratunkowej informowaliśmy tutaj: BIESZCZADY: Policjanci odnaleźli zaginionego w lesie chłopca.

W poniedziałek w godzinach popołudniowych, ratownicy grupy bieszczadzkiej GOPR otrzymali kolejne zgłoszenie, dotyczące tej samej osoby.

Zaginięcie syna zgłosił ojciec, który relacjonował, że chłopak oddalił się od miejsca biwakowania (Buk) w nieznanym kierunku. Natychmiast, do akcji zaangażowanych zostało 28 ratowników GOPR z Cisnej i Sanoka oraz 8 policjantów. W akcji uczestniczył również pies ratowniczy GOPR wraz z przewodnikiem – mówi Jarosław Makutynowicz z grupy bieszczadzkiej GOPR.

Poszukiwania rozpoczęły się o 19:45, a zakończyły o 21:48. 17-latek został odnaleziony przez patrol na quadzie, na łąkach w okolicach Łopienki, czyli około 2 km od miejscowości Buk, w której rodzina zatrzymała się na biwaku.

Chłopak był zmęczony i wystraszony, ale jego życiu, czy zdrowiu nic nie zagrażało. Nastolatek został przekazany rodzicom. Ci zapowiedzieli, że pakują się i wracają do domu. Sytuacje, w których w przeciągu trzech dni, dwukrotnie, niemal w identycznych okolicznościach przeprowadzamy akcję poszukiwawczą tej samej osoby zdarzają się niezwykle rzadko – dodaje Jarosław Makutynowicz z GOPR.

foto: GOPR Bieszczady

15-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)