REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Kolejny żubr przyszedł na świat (ZDJĘCIA)

MUCZNE / PODKARPACIE. W zagrodzie pokazowej żubrów w Mucznem kolejne narodziny – tym razem na świat przyszła żubrzyczka, której matką jest krowa Uroa pochodząca ze Szwajcarii. To już piąty żubr urodzony w zagrodzie.

– Spodziewaliśmy się tych narodzin, gdyż Uroa już od pewnego czasu trzymała się nieco z dala od stada, a po wycieleniu przez kilka dni tak chroniła swe potomstwo, że nie mogliśmy nawet określić płci cielaka – mówi Ewa Tkacz, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Stuposiany. – Młode wygląda zdrowo, karmione przez matkę, szybko nabiera sił.

Nadleśnictwo Stuposiany wraz z Polskim Radiem Rzeszów ogłosiło konkurs na imię dla małej żubrzycy. Propozycje można nadsyłać pocztą e-mail na adres  biwak@radio.rzeszow.pl do 8 sierpnia tego roku. Imię żubrzycy musi zaczynać się od liter „Pu”, gdyż „P” oznacza, że jest to żubr urodzony w Polsce, „u” zaś świadczy o tym, że pochodzi z linii karpackiej. Przykładem tego jest świeżo nadane imię „Puder” dla żubrzyka urodzonego przed miesiącem. Lista imion nadanych dotąd żubrom dostępna na stronie internetowej Nadleśnictwa Stuposiany.

Rozstrzygnięcia konkursu dokonają członkowie Kapituły Miłośników Bieszczadzkiej Przyrody podczas Dnia Żubra w Lutowiskach 9 sierpnia. Dla autora zwycięskiej propozycji przewidziano nagrody niespodzianki.

Zagroda żubrów w Mucznem w ciągu dwóch lat istnienia zdobyła sobie już sporą popularność. Do tej pory odwiedziło ją ponad 135 tysięcy turystów. Obecnie w zagrodzie znajduje się 12 żubrów.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Fot. Tomasz Różycki

01-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)