REKLAMA
REKLAMA

Bieszczady w zimowej odsłonie z lotu ptaka (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Dariusz Culak z Sanoka, latając na paralotni Airdisign Rise aktualnie jest liderem 1 zimowego pucharu Bieszczadów. W sześciu klasyfikowanych lotach Darek zgromadził ponad 15 punktów głównie wykonując loty z szybowiska w Bezmiechowej, gdzie 4 stycznia 2014 wykonał 2  loty, które dał mu prowadzenie.

W zawodach aktualnie udział bierze 12 pilotów, których zadaniem jest wykonanie jak najdłuższych lotów w ustalonych regulaminowo granicach Bieszczadów. Warunki pogodowe w Polsce o tej porze roku są bardzo wymagające, wykonanie krótkiego lotu jest bardzo trudne, to ze względu na zmienną aurę niejednokrotnie paralotniarze muszą zmierzyć się z nagłą zmianą warunków pogodowych, podmuchami wiatru, który stwarza ogromne niebezpieczeństwo oraz niską temperaturą. Zawody trwają do końca lutego więc każdy zawodnik ma jeszcze szanse na zdobycie kilku punktów i tym samym poprawę swojego wyniku. Regulamin umożliwia udział w zawodach także pilotom, którzy dopiero zdecydowali się na przyjazd w Bieszczady.

Paralotniarze  po zgłoszeniu lotu z urządzenia gps w regulaminowym czasie czyli do ostatniego dnia zawodów mogą wziąć udział w imprezie. Korzystając z tej możliwości wielu paralotniarzy z Podkarpacia deklaruje  start  w drugiej części zimowego wyścigu a wśród nich także paralotniarze z Ustrzyk Dolnych.

Aktualna klasyfikacja na dzień 5 stycznia 2014r.
1. Dariusz Culak – Sanok 15.11pt
2. Gutek Duma – Ustrzyki Górne 13.06pt
3. Arkadiusz Sabat – Lesko  12.12pt
4. Przemysław Baran – Nienadowa  8.59pt
5. Roh Bojko – Wetlina 8.41pt
6. Marcin Robaszkiewicz – Stefkowa 7.18
7. Artur Sznicer – Rzeszów  7.21
8. Piotr Czopor – Sanok 3.67
9. Waldemar Wójcik – Stefkowa 3.45
10. Krzysztof Róg – Jasło 3.36
11. Ryszard Pszenny – Sanok 2.56
12. Andrzej Domaradzki – Sanok 1.02

materiał nadesłany


08-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)