REKLAMA
REKLAMA

Wspólnie zadbajmy o wygląd naszego miasta

Szanowni Sanoczanie! Już za kilka miesięcy czeka nas duże wydarzenie. Po raz pierwszy Sanok stanie się gospodarzem Światowego Zjazdu Sanoczan. Organizacja tego wielkiego przedsięwzięcia, to nie lada wyzwanie, dlatego mamy nadzieję, że również Wy – Mieszkańcy Sanoka zechcecie pomóc nam w jego realizacji.


Spodziewamy się, że w zjeździe udział weźmie wiele osób z kraju i zagranicy. Niektórzy powrócą tu po latach nieobecności. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, by zastali swoje rodzinne miasto piękne, zadbane, uporządkowane.

Jako organizatorzy dołożymy wszelkich starań, aby godnie przyjąć wszystkich gości, ale potrzebujemy także Waszej pomocy. Zatem, zwracamy się do Was z prośbą o to, abyście zadbali o własne posesje. Przygotujcie je na przyjazd rodziny, znajomych, przyjaciół. Niech będą odnowione, wysprzątane, zagospodarowane, estetyczne.
Pamiętajmy, że każda własność prywatna jest też częścią przestrzeni wspólnej – służy nie tylko właścicielom, ale także przechodniom, czy turystom, dlatego tak ważne jest, aby o nią dbać.

Będąc w kraju, czy za granicą, podziwiamy piękne domy, zadbane ogrody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby i nasze domostwa stały się powodem do dumy i zadowolenia, a także obiektem zachwytu obserwatorów.

Szanowni Mieszkańcy, pamiętajcie, że macie także wpływ na wspólną przestrzeń lokalną. Zewsząd „atakują” nas różne informacje wizualne, wielokroć o wątpliwej jakości i estetyce. Pamiętajcie, że nie musicie się zgadzać na tandetne reklamy, czy informacje wizualne, nawet jeśli są montowane przez waszych najemców, czy kontrahentów. Zadbajcie o to, aby były one dostosowane do miejsca, w którym są eksponowane, aby zdobiły, a nie szpeciły. Zachęcamy do zasięgnięcia porady w tych kwestiach u architekta miejskiego, czy współpracujących z miastem plastyków.

Zwracamy się także z prośbą do pracowni plastycznych, plastyków, grafików, aby projektując wspomniane materiały, wzięli pod uwagę kontekst wpasowania w otoczenie.

Szanowni Mieszkańcy, tylko działając wspólnie jesteśmy w stanie zmieniać rzeczywistość. Już dziś zacznijmy przygotowywać się na nasze wielkie święto – Światowy Zjazd Sanoczan, który odbędzie się w dniach 20-23 czerwca 2014 r.

Organizatorzy Światowego Zjazdu Sanoczan

foto: Patrycja Długosz

08-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook