REKLAMA
REKLAMA

Bieszczadzka Straż Graniczna grała razem z WOŚP (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Stało się już zwyczajem, że Straż Graniczna corocznie wspiera szczytne przedsięwzięcie jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej aktywnie uczestniczyli w 22. Finale WOŚP zarówno na rynku w Rzeszowie, Sanoku jak i w Przemyślu.

W niedzielę (12 stycznia) wolontariusze pojawili się również w podkarpackich przejściach granicznych. Do każdej z puszek trafiały znaczne datki zarówno od pełniących tego dnia służbę funkcjonariuszy jak i od podróżnych z Polski i Ukrainy.

Od godziny 11.00, na głównej arenie Orkiestry, rzeszowskim Rynku, funkcjonariusze prezentowali pojazdy i sprzęt techniki specjalnej. Równocześnie, podobną prezentację sprzętu prowadzili funkcjonariusze z Placówki SG w Sanoku. Mieszkańcy Sanoka, Rzeszowa i okolic mogli więc obejrzeć wyposażenie SG, a przy okazji wrzucić pieniądze do wolontariackich puszek. Dzieci, szczególnie ucieszył „występ” piesków, które wraz z przewodnikami prezentowały swoje umiejętności.

Wystawiony na Wielką Licytację w rzeszowskiej telewizji 2-dniowy pobyt w Placówce SG w Stuposianach połączony z patrolem granicznym, cieszył się dużym zainteresowaniem licytujących i w konsekwencji osiągnął cenę ponad 1000 złotych. Inne wystawione na licytację przedmioty m.in. Tablica „Granica Państwa Przekraczanie Zabronione”, czapka oficerska, kalendarze Straży Granicznej etc. także znacznie się przyczyniły do zapełnienia „skarbonek” dla chorych dzieci.

źródło: BiOSG

14-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)