REKLAMA
REKLAMA

Bogdan Rzońca przeciw prywatyzacji Lasów Państwowych. Poseł chce referendum

BIESZCZADY / PODKARPACIE. – W środowisku polskich leśników oraz w całym społeczeństwie słychać duży niepokój związany z pracami legislacyjnymi dotyczącymi zamiaru prywatyzacji lasów państwowych. Uważam, że już samo rozpatrywanie przez rząd możliwości prywatyzacji lasów państwowych było dużą niedorzecznością – podkreśla na wstępie Poseł na Sejm RP, Bogdan Rzońca.

– Lasy to ogromne dobro narodowe stanowiące ponad 29 % powierzchni całego kraju, a szacunkowa wartość lasów i gruntów stanowiących własność Skarbu Państwa pozostających w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe to 225 897 042 tys. zł, jak wynika z odpowiedzi na moją interpelację poselską, z dnia 7 września 2012 roku. Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich środowisk o wspieranie inicjatywy przeprowadzenia referendum na rzecz obrony lasów państwowych przed prywatyzacją – apeluje poseł Rzońca.


Zachęcamy do składania podpisów pod wnioskiem o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy przyszłości Lasów Państwowych w biurze poselsko- senatorskim  Bogdana Rzońcy i Andrzeja Matusiewicza w Ustrzykach Dolnych przy ul. Rynek 6 przez wszystkich zainteresowanych przyszłością Państwowego Gospodarstwa Leśnego, Lasów Państwowych i Polskiej Ziemi.

Podpisy można składać od poniedziałku do piątku w godzinach 10-14.

Wniosek poparcia zawiera następujące pytania:
1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Państwowego Gospodarstwa Leśnego „Lasy Państwowe”, określonego w ustawie z dn. 28 września 1991r. o lasach  (Dz. U. 2011 nr 12 poz. 59, ostatnia zmiana Dz.U. 2013 nr 628 poz.1247), co zabezpiecza dotychczasową rolę tego podmiotu w wypełnianiu potrzeb narodowych?

2. Czy jesteś za zobowiązaniem rządu do pilnych renegocjacji Traktatu Akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce – uwzględniając, iż stanowisko Rządu do zmiany w traktacie powinno być następujące: Zakup polskiej ziemi przez obcokrajowców będzie możliwy od roku, w którym siła nabywcza średniej pensji Polaka będzie stanowiła minimum 90% średniej siły nabywczej średniej pensji mieszkańców 5 najbogatszych Państw UE?

04-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)