REKLAMA
REKLAMA

Burmistrz Sanoka z absolutorium. „Gorąca” atmosfera na sesji Rady Miasta

SANOK / PODKARPACIE. 15 radnych „za”, 3 „przeciw” i dwa głosy „wstrzymujące się” to wynik głosowania nad udzieleniem burmistrzowi Sanoka, Wojciechowi Blecharczykowi, absolutorium z wykonania budżetu za rok 2013.

Długa i burzliwa dyskusja podczas sesji Rady Miasta, tylko w niewielkiej części dotyczyła samego wykonania budżetu. Sesję zdominowała sprawa poruszona w oświadczeniu radnych, Romana Babiaka oraz Wojciecha Pruchnickiego, a która dotyczyła jednej z sanockich szkół podległych burmistrzowi.

Punktem odniesienia stał się fragment: „W dniu 31.01.2014 r. kilku radnych zostało zaproszonych przez dyrekcję jednej z większych sanockich szkół podległych burmistrzowi. Na tym spotkaniu przedstawiono tragiczną sytuację finansową placówki i wręcz natychmiastowe niezbędne do wykonania prace remontowe, które wynikają z zaleceń Inspektoratu Sanitarnego, którego decyzje grożą zamknięciem tej placówki.

Dowiedzieliśmy się między innymi o wystających elektrycznych przewodach ze ścian i o spadających obudowach lamp oświetleniowych na głowę uczniów w czasie zajęć lekcyjnych, które zagrażają zarówno zdrowiu jak i życiu uczniów. Kwota kilkudziesięciu tysięcy złotych pozwoliłaby wykonać  przynajmniej niezbędne prace i normalnie  funkcjonować. Należy domniemywać, że inne placówki oświatowe podległe burmistrzowi mają podobne problemy”.

Burmistrz Miasta, Wojciech Blecharczyk ostro skrytykował zachowanie dwójki radnych.
– Pierwszy raz na sesji absolutoryjnej odnoszę się do takich głupot, takiego prymitywizmu i takiego niskiego lotu zachowań. Bardzo się dziwię panu Pruchnickiemu. Jest Pan osobą wykształconą. Dużo czasu pan spędził i jako uczeń i jako nauczyciel przy tablicy a dzisiaj podpisuje się pan pod takim pismem, gdzie tę tablicę się krytykuje. Z kolei pan Babiak, jak dłużej by postał przy tej tablicy, może by miał inne spojrzenie na rzeczywistość.

Ta tragiczna sytuacja miała mieć miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku.

Już niebawem na łamach naszego portalu obszerna relacja z dyskusji podczas ostatniej sesji rady Miasta Sanoka.

11-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)