REKLAMA
REKLAMA

SOLINA: Uratowali przed utonięciem trzech kajakarzy. Dwaj byli pijani

Wczorajszego popołudnia trzech młodych ludzi zostało uratowanych przed utonięciem w wodach Jeziora Solińskiego. Policjant wspólnie z ratownikiem WOPR wyciągnęli z wody trzech mieszkańców powiatu jasielskiego, którzy pośrodku zalewu wypadli z przewróconego kajaka. Dwaj byli nietrzeźwi.

O dużym szczęściu mogą mówić dwaj 25-latkowie i ich 20-letni kolega, którzy wczorajszego popołudnia postanowili popływać kajakiem po Jeziorze Solińskim. Młodzi ludzie będąc w centralnej części jeziora wywrócili kajak i wpadli do wody.

Policjant wykonujący akurat prace konserwacyjne na łodzi służbowej odebrał zgłoszenie o zdarzeniu. Zdążył jeszcze zabrać jednego z ratowników z bazy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego sąsiadującej z policyjną i po chwili wspólnie wyciągnęli z wody trzymających się kajaka mężczyzn.

Jak się okazało, tylko jeden z uratowanych mężczyzn był trzeźwy. Pozostali, w tym również 25-latek, który wypożyczył kajak, byli pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, który świadomie złamał regulamin wypożyczalni sprzętu wodnego został ukarany mandatem karnym.

Na początku sezonu letniego policja przypomina – z wodą nie ma żartów! Nigdy nie wchodźmy do niej, ani nie pływajmy żadnym sprzętem pływającym będąc pod wpływem alkoholu. Wchodzenie na głęboką wodę z płytką wyobraźnią może się skończyć tragicznie.

źródło: KPP Lesko

11-06-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)