REKLAMA
REKLAMA

„Chcemy STS-a”. Czy kibicom uda się przywrócić upragnioną nazwę sanockiego klubu hokejowego?

SANOK / PODKARPACIE. Kibice sanockiej drużyny hokejowej Ciarko PBS Bank KH walczą o przywrócenie dawnej nazwy klubu. Choć od momentu, w którym zespół reprezentujący gród Grzegorza nosił nazwę STS mija właśnie 15 lat, to sympatycy aktualnych mistrzów Polski nawet na moment nie przestali dopingować swojej drużyny słowami STS, STS.

ts

Jeśli brać pod uwagę nazwę sanockiego klubu hokejowego, która obowiązywała najdłużej, zdecydowanym liderem jest ZKS Stal Sanok i pewnie wielu najstarszych kibiców, właśnie z nią utożsamia reprezentantów tej dyscypliny w naszym mieście. Przypomnijmy, że ZKS rywalizował w latach 1960-1991.

Sympatycy, którzy podjęli inicjatywę zmiany obecnej nazwy klubu, walczą jednak o popularny już od niespełna ćwierć wieku „STS”, który grał w latach 1991-1999 (od 1994 STS Autosan). Od tamtego czasu, w Sanoku mieliśmy SKH (99-01), KH (01-11, w latach 08-11 Ciarko KH), a obecnie czerwono-biało-niebieskich barw broni Ciarko PBS Bank KH i to pod aktualnym szyldem, Sanok święci największe triumfy w postaci podwójnego mistrzostwa Polski (2012, 2014) oraz sięgnięcia po dwa Puchary Polski (2010, 2011).

Zmobilizowana grupa sanockich kibiców wysyła list otwarty do zarządu Ciarko PBS Bank KH. Oto jego treść:


„List Otwarty Do Dyrekcji Klubu Hokejowego Ciarko PBS Bank Sanok

Zwracam się z uprzejmą prośbą o uszanowanie woli tysięcy kibiców sanockiego hokeja by nazwa Sanockie Towarzystwo Sportowe na powrót wróciło do nazwy sanockiego klubu.

Idea Sanockiego Towarzystwa Sportowego nigdy nie wygasła i na stałe zapisała się w sercach sanockich kibiców.

Wierzę, że sanoccy kibice głośno skandujący w każdym meczu na Arenie Sanok STS, STS… zasługują by wysłuchać i spełnić ich prośbę. Korzyść marketingowa dla klubu była by ogromna, a my, kibice uniknęlibyśmy żenujących pytań, dlaczego dopingujemy klub, który nie istnieje.

Jestem przekonany, że zarejestrowanie Sanockiego Towarzystwa Sportowego Ciarko PBS Bank KH Sanok przyniesie dumę i wiele radości dyrekcji, działaczom klubu jak i sympatykom sanockiego hokeja.

Z góry serdecznie dziękuję za pozytywne rozpatrzenie prośby kibiców sanockiego hokeja”.

Pierwszy list podpisał: Tomasz Terefinko.

Znana jest już odpowiedź włodarzy sanockiego klubu:


„Szanowni Kibice Ciarko PBS Bank Sanok

W odpowiedzi na list otwarty oraz zapytania kibiców Zarząd Ciarko PBS Bank KH Sanok informuje, że nie widzi na chwilę obecną możliwości zmiany nazwy klubu z uwagi na obowiązujące umowy z głównymi sponsorami tytularnymi, którzy w swojej strategii marketingowej mają na celu budowanie i kreowanie marki.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby kibice głośno skandowali nazwę STS. Pragniemy gorąco zachęcić kibiców do skupienia się wokół organizacji profesjonalnego dopingu na Arenie podczas meczy naszej drużyny, co na pewno bardziej pomoże naszym chłopakom niż sama zmiana nazwy klubu.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Za Zarząd Ciarko PBS Bank KH Sanok

Maciej Bilański”


Na portalu społecznościowym facebook.com powstał specjalny profil poświęcony akcji: „Chcemy STS-a”. Stronę odwiedzą coraz większa liczba kibiców.

Do sprawy wrócimy.

źródło: Red., materiały nadesłane, facebook.com

foto: facebook.com / Chcemy sts-a

22-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)