REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej „drogówki” na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Co dziewiąty policjant na Podkarpaciu to funkcjonariusz służby ruchu drogowego. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji od dwóch lat systematycznie wzmacnia kadrowo pion ruchu drogowego. Dziś, po ostatnich korektach etatowych, charakterystyczne czapki z białym pokrowcem nosi 460 podkarpackich policjantów.

Bezpieczeństwo na drogach, eliminowanie nietrzeźwych kierujących, wreszcie zdecydowana reakcja na niebezpieczne wykroczenia to priorytety podkarpackiej Policji. By zadania te skutecznie realizować, Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk gruntownie przebudował służbę ruchu drogowego.

W ostatnich dwóch latach do służby tej przesunięto z innych pionów, głównie z logistyki, kilkadziesiąt policyjnych etatów. Zmieniła się też struktura komórek ruchu drogowego – policjanci ruchu drogowego nie zajmują się już prowadzeniem dochodzeń w sprawach przestępstw drogowych, zadania te przejęła służba dochodzeniowo-śledcza. Efektem tych zmian jest istotne zwiększenie liczby patroli kierowanych na drogi województwa. Dziś np. jest ich na Podkarpaciu 121.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powstała drużyna ruchu drogowego. Pełniący w niej służbę policjanci każdego dnia patrolują główne drogi regionu. Korzystają z nowoczesnych radiowozów wyposażonych w wideorejetsratory.

Pod koniec ubiegłego roku podkarpacka „drogówka” otrzymała 7 nowych, nieoznakowanych opli insignia, które są z powodzeniem wykorzystywane w codziennej służbie.

Od dwóch lat widoczny jest wyraźny trend jeśli idzie o poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jest mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i mniej rannych. To także skutek zmian w strukturze służby ruchu drogowego.

Zgodnie z poleceniem Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, pion ruchu drogowego będzie ciągle wzmacniany kolejnymi etatami.

KWP

04-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)