REKLAMA
REKLAMA

Czas na wiosenne porządki. Trwa pozimowe sprzątanie miasta

SANOK / PODKARPACIE. W mieście trwa wielkie wiosenne sprzątanie, choć Urząd Miasta z powodu lekkiej zimy niektóre prace porządkowe wykonuje już od stycznia.

Akcję zainicjowało sprzątanie miejskich chodników oraz ulic z piasku pozostałego po zimie. Posprzątano także miejskie niezagospodarowane tereny zielone – łącznie około 50 miejsc (niektóre były bardzo zanieczyszczone). Tradycyjnie już Miasto oczyściło ze śmieci Potok Płowiecki oraz brzegi Sanu, choć nie jest właścicielem tych terenów. W najbliższym czasie częściowo wymienione, wyremontowane i pomalowane zostaną barierki nad Potokiem Płowieckim. W kwietniu odbędzie się pozimowe mycie płyty rynku, placu św. Michała oraz deptaka. Warto dodać, że Miasto na bieżąco utrzymuje porządek na ulicach i chodnikach, a pozostałe tereny oczyszcza w miarę potrzeb.

Gruntownym porządkom i odkrzaczeniu zostanie poddana skarpa w centrum miasta – od Schodów Balowskich w kierunku skrzyżowania ul. Podgórze z ul. Jagiellońską. Miasto prowadzi także remont Schodów Balowskich, Zamkowych i Serpentyny, w ramach którego wymieniane są zniszczone stopnie, a także naprawiane ubytki w ich strukturze, wyremontowane i odmalowane zostaną także barierki. Dodatkowo Miasto wykonało przejście wzdłuż budynku banku, łączące ul. Jagiellońską ze Schodami Balowskimi, aby mieszkańcy nie musieli pokonywać tej drogi przez parking. Nową nakładkę asfaltową zyska również dojście od Schodów Serpentyny i Schodów Zamkowych do ul. Podgórze.

Urząd Miasta zleci również remont i malowanie ławek w Śródmieściu. Remonty obejmą także drogi miejskie. W marcu wiceburmistrz Sanoka wraz z urzędnikami oraz inspektorem nadzoru dokonali pozimowego przeglądu stanu technicznego dróg miejskich. Jak co roku potrzeby remontowe znacznie przewyższają budżet przeznaczony na ten cel, ale Miasto w miarę swoich możliwości przeprowadzi najpotrzebniejsze remonty cząstkowe dróg w każdej dzielnicy. Ze względu na to, iż produkcja masy bitumicznej rozpocznie się w połowie kwietnia, prace na drogach będą mogły zacząć się dopiero po tym terminie. Na remonty bieżące dróg Miasto w tym roku planuje przeznaczyć prawie 1 milion zł.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

foto: Patrycja Długosz

28-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook