REKLAMA
REKLAMA

Czeski napastnik wzmocnił siłę Mistrza Polski

27-letni Lukáš Endál został nowym zawodnikiem Ciarko PBS Bank KH Sanok. Czeski napastnik jeszcze w niedzielę grał ligowe spotkanie w barwach HC Pardubice. W sumie w czeskiej Extralidze rozegrał 151 meczów.

– Przeanalizowaliśmy wspólnie z trenerem grę naszego zespołu w ostatnim miesiącu i doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze jednego rosłego napastnika. Niestety, ale kilku naszych napastników nie prezentuje formy z ubiegłego sezonu. Owszem, niektórych z nich usprawiedliwiają kontuzje – wyjaśnia Bartłomiej Klimkowski, wiceprezes Ciarko PBS Bank.

– Przede wszystkim chcemy dobrze zaprezentować się w kolejnej rundzie Pucharu Kontynentalnego, a we Francji przyjdzie nam zmierzyć się z dużo silniejszymi przeciwnikami niż w Rumunii. Endal i Cichy na pewno zwiększą siłę rażenia naszego zespołu – dodaje Klimkowski.

Lukáš Endál urodził się 8 grudnia 1986 roku. Mierzy 187 cm wzrostu i waży 97 kg. Może grać na środku ataku lub na lewym skrzydle. Przez całą karierę związany był głównie z HC Rebel Havlíčkův Brod. Jeden sezon grał także w KLH Chomutov i wywalczył z tym klubem awans do Ekstraligi. W 1. lidze czeskiej rozegrał 364 spotkania, notując 180 punktów za 87 goli i 93 asysty. Spędził też 386 minut na ławce kar.

W czeskiej Extralidze zadebiutował w wieku 20 lat w barwach HC Slavia Praga. W sumie rozegrał w niej 151 spotkań, notując 21 goli i 15 asyst. Na ławce kar spędził 111 minut. W obecnym sezonie w Pardubicach rozegrał 9 spotkań (3 gole, 1 asysta) oraz 15 spotkań w pierwszoligowym HC Rebel Havlíčkův Brod (5 goli, 3 asysty).

W Sanoku będzie grał z numerem 11. Sanoczanie w czwartek wznowią treningi po trzydniowym wolnym.

za: khsanok.net

04-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)