REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Czeski napastnik wzmocnił siłę Mistrza Polski

27-letni Lukáš Endál został nowym zawodnikiem Ciarko PBS Bank KH Sanok. Czeski napastnik jeszcze w niedzielę grał ligowe spotkanie w barwach HC Pardubice. W sumie w czeskiej Extralidze rozegrał 151 meczów.

– Przeanalizowaliśmy wspólnie z trenerem grę naszego zespołu w ostatnim miesiącu i doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze jednego rosłego napastnika. Niestety, ale kilku naszych napastników nie prezentuje formy z ubiegłego sezonu. Owszem, niektórych z nich usprawiedliwiają kontuzje – wyjaśnia Bartłomiej Klimkowski, wiceprezes Ciarko PBS Bank.

– Przede wszystkim chcemy dobrze zaprezentować się w kolejnej rundzie Pucharu Kontynentalnego, a we Francji przyjdzie nam zmierzyć się z dużo silniejszymi przeciwnikami niż w Rumunii. Endal i Cichy na pewno zwiększą siłę rażenia naszego zespołu – dodaje Klimkowski.

Lukáš Endál urodził się 8 grudnia 1986 roku. Mierzy 187 cm wzrostu i waży 97 kg. Może grać na środku ataku lub na lewym skrzydle. Przez całą karierę związany był głównie z HC Rebel Havlíčkův Brod. Jeden sezon grał także w KLH Chomutov i wywalczył z tym klubem awans do Ekstraligi. W 1. lidze czeskiej rozegrał 364 spotkania, notując 180 punktów za 87 goli i 93 asysty. Spędził też 386 minut na ławce kar.

W czeskiej Extralidze zadebiutował w wieku 20 lat w barwach HC Slavia Praga. W sumie rozegrał w niej 151 spotkań, notując 21 goli i 15 asyst. Na ławce kar spędził 111 minut. W obecnym sezonie w Pardubicach rozegrał 9 spotkań (3 gole, 1 asysta) oraz 15 spotkań w pierwszoligowym HC Rebel Havlíčkův Brod (5 goli, 3 asysty).

W Sanoku będzie grał z numerem 11. Sanoczanie w czwartek wznowią treningi po trzydniowym wolnym.

za: khsanok.net

04-11-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)