REKLAMA
REKLAMA

„Czwórka” zdominowała sanockie zmagania unihokeistów ze szkół podstawowych (ZDJĘCIA)

Za nami 12. edycja Szkolnej Ligi Unihokeja. Tym razem zawody, które od lat przygotowują sanockie drużyny do startu w mistrzostwach Polski, wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4. Podopieczni Bartłomieja Gregi nie dali szans przeciwnikom zdobywając komplet zwycięstw.

Już po raz 12. rozegrano Szkolną Ligę Unihokeja szkół podstawowych o mistrzostwo Sanoka. Formuła rozgrywek zakłada rozegranie co tydzień o tej samej porze turnieju (drużyny grają systemem „każdy z każdym”), którego gospodarzem za każdym razem jest inna szkoła. Rozgrywki przeprowadzane są po południu, w czasie wolnym i przeznaczone dla uczniów klas V i młodszych. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów w ramach kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których sanockie szkoły od wielu lat nie mają sobie równych. Zbieranie doświadczenia przez uczniów jest bardzo cenne (niektórzy zaczynając już w klasie II lub III, w sumie rozgrywają ponad 60 meczów).

Tegoroczne rozgrywki zdominowała „czwórka” zdobywając drugi tytuł w historii (dwukrotnie wygrywała też SP nr 2, siedmiokrotnie SP nr 1 i raz SP nr 6). Drużyna, której opiekunem był Bartłomiej Grega wygrała wszystkie spotkania, zdobywając komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem wybrano Szymona Dobosza z SP nr 4 i Marcina Dulębę z SP nr 1. Ten pierwszy został również najskuteczniejszym zawodnikiem ligi, zdobywając 77 goli. Najlepszym bramkarzem (mimo nie najlepszego wyniku drużyny) okazał się Szymon Śmierz z SP6.

Tabela końcowa (zwycięstwo w turnieju 5 pkt., 2. miejsce 4 pkt., 3. miejsce 3 pkt., 4. miejsce 2 pkt. i 5. miejsce 1 pkt.):

1. SP nr 4 – 25 pkt.
2. SP nr 1 – 17 pkt.
3. SP nr 2 – 14 pkt.
4. SP nr 3 – 11 pkt.
5. SP nr 6 – 8 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny: Wiktor Łuczycki, Dawid Kurkarewicz (bramkarze), Szymon Dobosz, Jakub Kaczmarski, Karol Biłas, Krzysztof Bukowski, Krystian Lisowski, Michał Starościak. Opiekun: Bartłomiej Grega.

Uczestnicy otrzymali nagrodę w formie sprzętu sportowego, a drużyny medale i dyplomy. Sponsorami byli: Burmistrz Sanoka, PASS-POL, Trans- Gaz, Ekoball, Trans NG, Restauracja HORN, Bieszczadzka SKOK, p. Marcin Wójcik.

źródło: materiały nadesłane / Dariusz Fineczko

29-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)