REKLAMA
REKLAMA

„Czwórka” zdominowała sanockie zmagania unihokeistów ze szkół podstawowych (ZDJĘCIA)

Za nami 12. edycja Szkolnej Ligi Unihokeja. Tym razem zawody, które od lat przygotowują sanockie drużyny do startu w mistrzostwach Polski, wygrali reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 4. Podopieczni Bartłomieja Gregi nie dali szans przeciwnikom zdobywając komplet zwycięstw.

Już po raz 12. rozegrano Szkolną Ligę Unihokeja szkół podstawowych o mistrzostwo Sanoka. Formuła rozgrywek zakłada rozegranie co tydzień o tej samej porze turnieju (drużyny grają systemem „każdy z każdym”), którego gospodarzem za każdym razem jest inna szkoła. Rozgrywki przeprowadzane są po południu, w czasie wolnym i przeznaczone dla uczniów klas V i młodszych. Ma to na celu jak najlepsze przygotowanie do przyszłorocznych zawodów w ramach kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w których sanockie szkoły od wielu lat nie mają sobie równych. Zbieranie doświadczenia przez uczniów jest bardzo cenne (niektórzy zaczynając już w klasie II lub III, w sumie rozgrywają ponad 60 meczów).

Tegoroczne rozgrywki zdominowała „czwórka” zdobywając drugi tytuł w historii (dwukrotnie wygrywała też SP nr 2, siedmiokrotnie SP nr 1 i raz SP nr 6). Drużyna, której opiekunem był Bartłomiej Grega wygrała wszystkie spotkania, zdobywając komplet punktów. Najlepszym zawodnikiem wybrano Szymona Dobosza z SP nr 4 i Marcina Dulębę z SP nr 1. Ten pierwszy został również najskuteczniejszym zawodnikiem ligi, zdobywając 77 goli. Najlepszym bramkarzem (mimo nie najlepszego wyniku drużyny) okazał się Szymon Śmierz z SP6.

Tabela końcowa (zwycięstwo w turnieju 5 pkt., 2. miejsce 4 pkt., 3. miejsce 3 pkt., 4. miejsce 2 pkt. i 5. miejsce 1 pkt.):

1. SP nr 4 – 25 pkt.
2. SP nr 1 – 17 pkt.
3. SP nr 2 – 14 pkt.
4. SP nr 3 – 11 pkt.
5. SP nr 6 – 8 pkt.

Skład zwycięskiej drużyny: Wiktor Łuczycki, Dawid Kurkarewicz (bramkarze), Szymon Dobosz, Jakub Kaczmarski, Karol Biłas, Krzysztof Bukowski, Krystian Lisowski, Michał Starościak. Opiekun: Bartłomiej Grega.

Uczestnicy otrzymali nagrodę w formie sprzętu sportowego, a drużyny medale i dyplomy. Sponsorami byli: Burmistrz Sanoka, PASS-POL, Trans- Gaz, Ekoball, Trans NG, Restauracja HORN, Bieszczadzka SKOK, p. Marcin Wójcik.

źródło: materiały nadesłane / Dariusz Fineczko

29-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)