REKLAMA
REKLAMA

Miasto zmodernizowało oświetlenie

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok kończy tegoroczne inwestycje oświetleniowe na drogach miejskich. Trwają odbiory końcowe. Największą inwestycją była modernizacja przestarzałego oświetlenia ulicznego. Dofinansowanie na ten cel pochodzi z programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

„System zielonych inwestycji – część 6 SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne”.

Prace przy wymianie 1191 przestarzałych opraw lamp ulicznych na terenie miasta (w każdej dzielnicy) na nowe, najwyższej jakości, energooszczędne, rozpoczęły się już w maju br. W ramach projektu wykonano także 94 nowe szafy oświetleniowe z reduktorami mocy. Miasto szacuje, że dzięki realizacji tego zadania, uda się zaoszczędzić rocznie ok. milion złotych z budżetu miejskiego, a dodatkowo skróci się czas reakcji na awarie w sieci. Całkowity koszt projektu ok. 2,7 mln zł, w tym 45% pochodzi z dofinansowania, zaś 55% z pożyczki, spłacanej z oszczędności uzyskanych na energii elektrycznej.

Nowe oświetlenie pojawiło się także na ulicach: W. Witosa (9 nowych słupów oświetleniowych), Lipińskiego (17 nowych słupów oświetleniowych), Alei NMP (8 słupów oświetleniowych), Stankiewicza (9 słupów oświetleniowych). Inwestycje te kosztowały ok. 350 tys. zł.

img_9884

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

02-10-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym: