REKLAMA
REKLAMA

Dofinansowanie agroturystyki i nie tylko

Każdy z nas ma jakieś marzenia. Niektóre się spełniają, a o niektórych myślimy, że nigdy nie mają szansy się zrealizować. Bo skąd niby wziąć pieniądze na założenie  czy zmodernizowanie gospodarstwa agroturystycznego? Okazuje się jednak, że można. I wcale nie jest to takie trudne. Sekret tkwi w tym, że dużą pomoc w budowie gospodarstw agroturystycznych, daje  Unia Europejska.

Zwraca nawet do 80%, ale nie więcej niż 50 tyś zł kosztów poniesionych na inwestycję!

Po pieniądze te mogą sięgać nie tylko instytucje, ale też drobni przedsiębiorcy, a nawet indywidualne osoby. Możesz starać się o dotację na utworzenie bądź zmodernizowanie istniejącego już gospodarstwa agroturystycznego. Dokładniej mówiąc, chodzi o wynajmowanie pokoi gościom, oraz świadczenie innych usług związanych z pobytem turystów. Dotacja ta przyznawana jest w ramach działania Małe Projekty w ramach Osi Leader 4 PROW 2007- 2013.

Małe projekty to projekty przyczyniające się do poprawy jakości życia lub zróżnicowania działalności gospodarczej na obszarze działania Lokalnej Grupy działania Dolina Sanu.

Pomoc ma formę zwrotu 80% kosztów kwalifikowanych operacji. Wysokość pomocy przyznanej na realizację operacji nie może przekroczyć 50 tyś.zł.

Lokalna Grupa Działania Dolina Sanu od 13 stycznia 2014 do 31 stycznia  2014r. przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie  w ramach tego działania.
Aby przybliżyć procedury związane ze złożeniem prawidłowego wniosku organizowane jest bezpłatne szkolenie.


Szkolenie odbędzie się w dniu 10 stycznia 2014r. o godz 10:00 na Sali narad Urzędu Gminy Sanok o godz. 10:00 (Sanok ul. Kościuszki 23, III piętro pokój 302).


Informacje na temat „małych projektów” znajdują się na stronie www.lgddolinasanu.pl


 

 

09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook