REKLAMA
REKLAMA

Sprawcy profanacji brzozowskiego kościoła zatrzymani

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców odpowiedzialnych za namalowanie wulgarnych napisów na ścianie kościoła i figurce Matki Boskiej w Brzozowie. Okazali się nimi dwaj młodzi ludzie w wieku 20 i 22 lat. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyźni tej samej nocy zniszczyli elewację sklepu w Brzozowie.

W miniony poniedziałek rano dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony przez proboszcza brzozowskiej parafii o uszkodzeniu elewacji kościoła w Brzozowie oraz obiektów na terenie parafialnym.


Od momentu uzyskania pierwszej informacji o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Efekty ich pracy poznaliśmy już następnego dnia. To wówczas funkcjonariusze wytypowali sprawców odpowiedzialnych za ten czyn. Okazali się nimi dwaj młodzi mieszkańcy Brzozowa w wieku 20 i 22 lat. W toku dalszych czynności brzozowscy kryminalni ustalili, że mężczyźni aktualnie przebywają w Rzeszowie. Dzięki pomocy rzeszowskich funkcjonariuszy zostali oni zatrzymani. W chwili zatrzymania byli pijani. Alkomat wskazał u nich po blisko promilu alkoholu.

W toku dalszych działań policjanci ustalili, że 20 i 22-latek tej nocy uszkodzili także elewację na jednym ze sklepów w Brzozowie malując na niej napisy.

Zebrany materiał dowodowy w sprawach pozwolił śledczym na postawienie im zarzutów znieważenia przedmiotu i miejsca czci religijnej i uszkodzenia mienia. Mężczyźni przyznali się do ich popełnienia i złożyli wyjaśnienia. Tłumaczyli, że byli pijani i ogólnie nie pamiętają całego zdarzenia.

Jeden z zatrzymanych

Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Przestępstwo obrazy uczuć religijnych jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast uszkodzenia mienia nawet do lat 5.`

źródło: KPP Brzozów

Zobacz także: Wulgarne napisy na elewacji kościoła w Brzozowie (ZDJĘCIA)

09-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)