REKLAMA
REKLAMA

Dożynki Gminne w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK / PODKARPACIE.  31 sierpnia w Kostarowcach odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Kostarowcach. Po Mszy Św. i poświęceniu wieńców, barwny korowód dożynkowy

prowadzony przez mażoretki z zespołu „Impuls” i orkiestrę dętą z Pakoszówki przeszedł na plac przy Wiejskim Domu Kultury, gdzie odbyły się dalsze uroczystości dożynkowe.

Wójt Gminy Sanok, Anna Hałas powitała starostów dożynkowych, zaproszonych gości, grupy dożynkowe i wszystkich zebranych. Głos zabrał również Tadeusz Pióro – Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, doceniając ciężką  pracę wszystkich rolników.

Starostami tegorocznych dożynek byli: Małgorzata Buczek ze Strachociny i Tadeusz Rolnik z Niebieszczan, którzy w imieniu wszystkich rolników z Gminy Sanok, przekazali Pani Wójt symboliczny bochen chleba. Anna Hałas podziękowała za chleb i trud wszystkim pracującym na roli, następnie wspólnie ze starostami częstowali chlebem wszystkich zebranych.

W tegorocznych dożynkach uczestniczyło 14 grup dożynkowych, które śpiewały, prezentując swoje misternie wykonane wieńce. Każda grupa upiekła także bochen chleba.

Wszystkie wieńce wzięły udział w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. Wieńce oceniane były w dwóch  kategoriach : wieniec tradycyjny i wieniec wykonany innymi technikami.

W kategorii: wieniec tradycyjny:
I miejsce – grupa dożynkowa z Sanoczka
II miejsce – grupa dożynkowa z Bykowiec
II miejsce – grupa dożynkowa z Jurowiec

W kategorii: wieniec wykonany innymi technikami:
I miejsce – grupa dożynkowa z Lalina
I miejsce – grupa dożynkowa ze Strachociny
II miejsce – grupa dożynkowa z Prusieka
II miejsce – grupa dożynkowa z Trepczy
III miejsce – grupa dożynkowa z Niebieszczan
III miejsce – grupa dożynkowa z Mrzygłodu

Wyróżnienia:
grupa dożynkowa z Falejówki
grupa dożynkowa z Kostarowiec
grupa dożynkowa z Pakoszówki
grupa dożynkowa z Tyrawy Solnej
grupa dożynkowa z Zabłociec

Po prezentacjach grup dożynkowych na scenie koncertowała kapela ludowa „Kamraty”. Na zakończenie dożynek Anna Hałas wręczyła wszystkim grupom dożynkowym pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podczas dożynek LGD Dolina Sanu rozdawała mieszkańcom piękne albumy promujące Gminę Sanok oraz zapraszała na degustację regionalnego, znakomitego jadła.

Swoje stoiska miała też Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Terenowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Sanoku, który przygotował wystawę płodów rolnych.

materiały nadesłane

03-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)