REKLAMA
REKLAMA

Testowani rozczarowali. Nowy kontrakt Martina Richtera

SANOK / PODKARPACIE. Martin Richter podpisał nowy kontakt z Ciarko PBS Bank KH Sanok na sezon 2014/2015. Doświadczony obrońca w środę wieczorem pojawi się w Sanoku. Testowani zawodnicy z Łotwy i Szwecji nie spełnili oczekiwań sztabu szkoleniowego.

Richter to jeden z najlepszych obrońców poprzedniego sezonu Polskiej Hokej Ligi. Wystąpił w 60 spotkaniach notując 44 punkty za 8 goli i 36 asyst. Na ławce kar spędził 104 minuty. W klasyfikacji +/- zanotował +48. Zdobył z sanockim klubem Mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie był kapitanem drużyny, teraz tą funkcje piastuje Rafał Dutka.

Czech urodził się 6 grudnia 1977 roku. Ma 184 cm i waży 90 kg. W 2000 roku był draftowany przez New York Rangers. W wieku 18 lat zadebiutował w ekstralidze czeskiej i do tej pory i rozegrał tam 508 spotkań (26 goli, 63 asysty). Występował m.in. w Finlandii, Stanach Zjednoczonych, Rosji, Szwecji i na Słowacji. W 2006 roku wrócił zza ocean, gdzie w barwach Hartford Wolf Pack (farma NY Rangers) rozegrał 52 mecze. Wystąpił w kilku meczach przedsezonowych w barwach „Strażnicy” z NHL.

W 2002 roku zdobył Mistrzostwo Czech z HC Sparta Praga i ten wyczyn powtórzył w 2011 roku z HC Ocelarzi Trzyniec. Ostatni sezon spędził w HC Bańska Bystrzyca, gdzie w 38 spotkaniach zanotował 7 punktów za gola i 6 asyst.

Richter ma bogatą przeszłość w reprezentacji Czech. Wystąpił w 59 meczach i zdobył w nich 4 gole. Czterokrotnie grał na Mistrzostwach Świata, przywożąc dwa medale (złoty 2001, srebrny 2006).

Testowani obrońcy Agris Saviels i Johan Burlin nie spełnili oczekiwań sztabu szkoleniowego.
– To nie jest typ zawodników, których szukaliśmy. Mogliśmy ich zobaczyć w trzech spotkaniach na Węgrzech i nas nie zachwycili. Potrzebowaliśmy obrońcy, który nie boi się gry ciałem i gra agresywnie pod swoją bramką a taki jest Martin Richter
– mówi Tomasz Demkowicz, trener Ciarko PBS Bank KH Sanok.

– Prowadziliśmy dość długo rozmowy z Richterem, jednak początkowe warunki nie były dla nas do spełnienia. Teraz gdy zawodnik zszedł ze swoich oczekiwań doszliśmy szybko do porozumienia – mówi Bartłomiej Klimkowski, wiceprezes Ciarko PBS Bank.

Na testy do Oświęcimia pojechali Mateusz Gębczyk i Dariusz Wanat. Klub z Małopolski jest zainteresowany wypożyczeniem zawodników.

za: khsanok.net

03-09-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)