REKLAMA
REKLAMA

ODBWODNICA: Dwudziestu chętnych do budowy obwodnicy Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Dwadzieścia podmiotów zgłosiło się do pierwszego etapu przetargu na budowę obwodnicy Sanoka. Dziesięć firm i tyle samo konsorcjów powalczy o pozytywną weryfikację złożonej oferty. W kolejnej fazie, przedstawione zostaną oferty cenowe. Budowa obwodnicy ma się zakończyć w 2018 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad w Rzeszowie otrzymała dwadzieścia zgłoszeń w pierwszym etapie przetargu. Inwestycja będzie realizowana na zasadzie „projektuj i buduj”, co przekłada się na zamknięcie procesu wyboru podmiotu wykonawczego na jednym przetargu.

Trwa weryfikacja złożonych ofert. Sprawdzamy, czy dana firma lub konsorcjum posiada odpowiednią liczbę pracowników i niezbędny sprzęt, aby zagwarantować realizację inwestycji. Badamy doświadczenie, zaangażowanie i gwarancje, jakie może wnieść – mówi Joanna Rarus z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Rzeszowie.

Jak dowiadujemy się w GDDKiA, oferty różnią się jeśli chodzi o jakość, dlatego też, aby wyłonić firmy i konsorcja, które znajdą się na liście w kolejnym etapie, niezbędne będzie uszczegółowienie złożonego wniosku. Następnie, poznamy oferty cenowe. Na chwilę obecną, trudno określić kiedy zakończy się weryfikacja.

Obwodnica Sanoka ma mieć długość 6,9 km i ma się zaczynać na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą wojewódzką nr 886 (skrzyżowanie rozdzielające trasy na Krosno i Rzeszów). Jej koniec znajdować się będzie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z ul. Łany (okolice stacji paliw). Obwodnica będzie częścią drogi krajowej nr 28 (Zator – Medyka).

Nowa droga będzie skomunikowana z miastem za pośrednictwem dwóch łączników: do ronda Beksińskiego i do ul. Okulickiego. W przebiegu trasy planowane jest umiejscowienie 8 mostów, 4 wiaduktów, 7 przejść dla małych zwierząt, 6 przejść dla średnich i małych zwierząt, ekranów akustycznych o długości około 450 metrów. W ramach inwestycji powstanie 10,75 km dróg dojazdowych.

18-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)