REKLAMA
REKLAMA

Były burmistrz i starosta dostaną na odchodne łącznie ponad 100 tys. zł

SANOK / PODKARPACIE. Wracamy do tematu odpraw dla byłego burmistrza i starosty. Znamy już ostateczne wyliczenia, a co za tym idzie kwoty, które zgodnie z obowiązującymi przepisami zasilą portfele Wojciecha Blecharczyka i Sebastiana Niżnika

Zgodnie z ustawą ustępującemu burmistrzowi oraz staroście przysługuje odprawa (równowartość trzymiesięcznych zarobków) oraz ekwiwalent za niewykorzystane dni urlopu, który wylicza się w następujący sposób: miesięczne wynagrodzenie dzieli się przez specjalny wskaźnik, co roku inny, opracowywany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Uzyskany wynik dzieli się przez 8 (ośmiogodzinny dzień pracy), co pozwala określić stawkę godzinową. Dalej mnoży się ją przez ilość godzin niewykorzystanego urlopu.

Wojciech Blecharczyk otrzyma odprawę w wysokości 35 460 zł, natomiast ekwiwalent za niewykorzystane dni urlopu wyniesie 15 897,28 zł (3 dni urlopu zaległego i 25 bieżącego). W przypadku byłego burmistrza stawka godzinowa wyniosła 70,97 zł.

Suma: 51 357,28 zł.

Sebastian Niżnik otrzymał 34 560 zł odprawy i 18 803,65 zł (8 dni urlopu zaległego i 26 bieżącego). Stawka godzinowa: 69,13 zł.

Suma: 53 363,65 zł.

Podane kwoty są kwotami brutto.

17-12-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)