REKLAMA
REKLAMA

Dyrektorzy sanockich placówek oświatowych odpowiadają na zarzuty radnych Babiaka i Pruchnickiego

SANOK / PODKARPACIE. W nawiązaniu do artykułu zatytułowanego: „Spektakl burmistrza miał jedynie na celu dokopać dwóm Radnym”, dyrektorzy sanockich szkół odnieśli się do zarzutów postawionych burmistrzowi Wojciechowi Blecharczykowi  przez radnych. Dotyczą one fatalnej kondycji szkół, która jest, rzekomo, wynikiem zaniedbań ze strony organu prowadzącego.

Zdajemy sobie sprawę z olbrzymich potrzeb wszystkich sanockich szkół i przedszkoli. Każdy dyrektor, rodzice, nauczyciele życzyliby sobie, aby uczniowie uczęszczali do nowoczesnych, świetnie wyposażonych obiektów. Niestety, kondycja finansowa oświaty w Polsce pozostawia wiele do życzenia – Sanok nie jest wyjątkiem. Podkreślamy, iż nasze stanowisko nie ma podtekstu politycznego. Chcemy przedstawić jedynie fakty.

Nie zgadzamy się ze stanowiskiem Radnych przedstawionym w artykule. Panowie Radni wyciągają wnioski po spotkaniu w jednej szkole, generalizują, a ich opinie są jednostronne.

Każda placówka oświatowa przed rozpoczęciem roku szkolnego, podlega obowiązkowej kontroli obiektu budowlanego oraz sprawdzeniu przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Pomyślne przejście kontroli warunkuje rozpoczęcie pracy w danym roku szkolnym.

Co więcej środki finansowe zapewniane przez Urząd Miejski,  pozwalają na funkcjonowanie szkół na podstawowym poziomie, a wynagrodzenia i inne świadczenia pracownicze zawsze są wypłacane.

Stwierdzamy, że żadna ze szkół nie jest zadłużona, a zobowiązania regulowane są na bieżąco. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tylko cztery spośród szesnastu obiektów oczekuje na termomodernizację.

Do dyspozycji sanockich uczniów oddano nowe boiska, place zabaw, sale zabaw, pracownie komputerowe.  Klasy lekcyjne częściowo wyposażone zostały w tablice interaktywne, projektory, sprzęt RTV. Bezustannie trwają prace nad rozwojem zaplecza dydaktyczno-sportowego – wkrótce rusza budowa sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2. Duży nacisk kładziony jest również na estetykę obejścia wokół szkół.

Apelujemy zatem o chłodną analizę stanu faktycznego i nieuleganie emocjom.  Pomocna na pewno będzie merytoryczna dyskusja w okresie prac okołobudżetowych w trakcie spotkań poszczególnych Komisji Rady Miasta.

Aby rzetelnie ocenić potrzeby sanockich placówek oświatowych zapraszamy Radnych do współpracy.

Dyrektorzy gimnazjów:
Paweł Stefański
Robert Zoszak
Krzysztof Sasko
Grzegorz Kornecki

Dyrektorzy szkół podstawowych:
Lidia Mackiewicz – Adamska
Maria Harajda
Adam Mindur
Krzysztof Zając
Barbara Zdybek
Janina Starakiewicz

Dyrektorzy przedszkoli:
Elżbieta Ziajka
Elżbieta Barańska
Małgorzata Pietrzycka
Danuta Kosturska

Dyrektorzy żłobków:
Urszula Hoszowska
Barbara Łuczycka – Lech

ZOBACZ TAKŻE:

OTRZYMALIŚMY: Radni miasta o Sanoku w innej perspektywie – 6 czerwca 2014

BURMISTRZ SANOKA: Pierwszy raz odnoszę się do takich głupot, takiego prymitywizmu i takiego niskiego lotu zachowań (FILM) – 11 czerwca 2014

Radni BABIAK i PRUCHNICKI: „Spektakl burmistrza miał jedynie na celu dokopać dwóm radnym” . Oświatowych przepychanek nie widać końca 25 czerwca 2014

02-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)