REKLAMA
REKLAMA

Sanocki skatepark gotowy. W poniedziałek oficjalne otwarcie

SANOK / PODKARPACIE. Młodzi amatorzy jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach mogą już korzystać ze skateparku. Miasto Sanok wybudowało go na działce miejskiej przy ul. Białogórskiej, obok istniejącego parkingu, niedaleko mostu.

Skatepark powstał na płycie betonowej o wymiarach 17,5 m × 26,5 m. Miasto znalazło sponsorów na materiały niezbędne do wykonania płyty, a także na prace przy jej budowie. Natomiast całe wyposażenie placu oraz materiał na zbrojenie płyty zostały zakupione ze środków pochodzących z budżetu miasta. Urządzenia dostarczyła i zamontowała firma Techramps, specjalizująca się w budowie i projektowaniu profesjonalnych skateparków. Przedstawiła ona najkorzystniejszą ofertę w rozpisanym postępowaniu ofertowym. Warto dodać, że o tym, jakie urządzenia znajdą się w sanockim skateparku, zadecydowali sami skejci, podczas spotkania konsultacyjnego, jakie zorganizował z nimi Burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk.

Skatepark został wyposażony w urządzenia: Quarter pipe, Bank ramp, Funbox z poręczą 2/3 + grindbox 3/1, 2 poręcze proste o różnych profilach, dwa Grindboxy oraz Spin. Urządzenia są wykonane ze sklejki ciemnej wodoodpornej obustronnie laminowanej, obłożonej po stronie jezdnej specjalną matą o nieśliskiej powierzchni, zaś elementy stalowe ze stali ocynkowanej. Oczywiście w przyszłości urządzenia te będzie można rozbudować. Teren wokół skateparku został obsiany trawą.

Burmistrz Miasta Sanoka serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie nowego skateparku, które odbędzie się w poniedziałek, 7 lipca, o godz. 12.00, na obiekcie, przy ul. Białogórskiej. W programie gry, zabawy oraz konkursy.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

02-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij