REKLAMA
REKLAMA

Dzieci z centrum miasta doczekają się placu zabaw

SANOK / PODKARPACIE. Miasto Sanok rozpoczęło budowę tak wyczekiwanego przez mieszkańców, zwłaszcza dzielnicy Śródmieście, placu zabaw. Wraz z powstającymi na ogródku jordanowskim boiskami zostanie stworzony ciekawy kompleks sportowo-rekreacyjny w centrum miasta.

Dawny plac zabaw, istniejący na ogródku jordanowskim, został zdemontowany z powodu prowadzonych przez Miasto inwestycji: budowy parkingu wielopoziomowego oraz rewitalizacji placu św. Michała. Po ich zakończeniu nie przywrócono placu zabaw, gdyż równie szybko ogródek jordanowski zamienił się w plac budowy trzech z jedenastu boisk, które Miasto realizuje w ramach projektu unijnego. Niedopuszczalnym byłoby pozwolenie dzieciom na zabawę koło ciężkich sprzętów.
– Obiecaliśmy mieszkańcom, że wraz z boiskami, oddamy do użytku również nowy plac zabaw z nowymi urządzeniami. Zrezygnowaliśmy z instalowania starych urządzeń, gdyż były już mocno wyeksploatowane. Słowa dotrzymujemy, prace przy budowie placu zabaw ruszyły pełną parą – mówi dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Nowy, ogrodzony plac zabaw na ogródku jordanowskim będzie zajmował ok. 600 m2 powierzchni. Część urządzeń zostanie zlokalizowana na specjalnej nawierzchni poliuretanowej, natomiast teren wokół sprzętu do zabaw zostanie obsiany trawą. Dzieci będą miały do dyspozycji m.in.: karuzelę, podwójną huśtawkę, zestaw uniwersalny z domkiem i zjeżdżalnią, piaskownicę, huśtawkę wagową, bujak na sprężynie. Zarówno nowy plac, jak i boiska zostaną objęte monitoringiem i oddane do użytku równocześnie, czyli pod koniec czerwca br.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

21-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook